سرمایه‌گذاری 14 هزار میلیارد ریالی در بخش معادن آذربایجان‌شرقی
سرمایه‌گذاری 14 هزار میلیارد ریالی در بخش معادن آذربایجان‌شرقی
مهر تبریز: مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در آذربایجان شرقی 584 فقره پروانه بهره‌برداری معادن با سرمایه‌گذاری 14 هزار میلیارد ریال صادر شده که در حال حاضر پنج هزار و 100 نفر به صورت مستقیم در این حوزه مشغول به کار هستند.

به گزارش مهر تبریز، محمدجعفر عظمائی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وجود ۵۴ ماده معدنی در آذربایجان شرقی افزود: آذربایجان شرقی ظرفیت زیادی از لحاظ تنوع مواد معدنی در کشور دارد.

وی با بیان این که از مرحله اکتشاف تا مرحله بهره برداری نظارت دقیقی بر فعالیت معادن داریم، گفت: تا پایان مهر امسال ۱۷۸ پروانه اکتشاف و ۴۲ فقره گواهینامه کشف در استان صادر شده است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: فلزات رنگی مانند مس و طلا، سنگ‌های تزیینی تراورتن، گرانیت و سنگ آهک و سنگ گچ از جمله مواد معدنی موجود در استان است.

وی آذربایجان شرقی را در زمینه استخراج مواد معدنی یکی از استان‌های قوی کشور عنوان کرد و گفت: معادن مس و طلا در استان به مرحله بهره‌برداری رسیده و واحدهای فراوری این معادن در حال فعالیت است.

عظمائی تاکید کرد: مسائل و مشکلات مختلف معادن در کمیته فنی معادن مطرح و برای اتخاذ تصمیم گیری نهایی پس از بررسی موارد به شورای عالی معادن استان ارسال می‌شود.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: تمام فرآیند ثبت محدوده و شناسایی معادن از طریق سامانه کاداستر معادن انجام می‌شود و متقاضیانی که دارای صلاحیت فنی و مالی هستند بعد از اخذ امتیازات لازم از طریق سامانه کاداستر اقدام به ثبت محدوده مورد نظر می‌کنند و پس از بررسی موارد، پروانه اکتشاف صادر می‌شود که در این مرحله متقاضیانی که موفق به کشف مواد معدنی شوند گواهینامه کشف و سپس پروانه بهره برداری صادر می شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵