تأکید شهردار تبریز بر آموزش مهارت‌محور است
تأکید شهردار تبریز بر آموزش مهارت‌محور است

مهرتبریز-سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی شهرداری تبریز گفت: تاکید شهردار تبریز و اعضای شورای ششم شهر بر آموزش مهارت‌محور، هدفمند و تأثیرگذار است. به گزارش خبرنگار ما در تبریز، محمد عزتی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: عناوین رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی با دیگر دانشگاه‌ها فرق داشته و رشته‌های تخصصی در این مرکز […]

مهرتبریز-سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی شهرداری تبریز گفت: تاکید شهردار تبریز و اعضای شورای ششم شهر بر آموزش مهارت‌محور، هدفمند و تأثیرگذار است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، محمد عزتی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: عناوین رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی با دیگر دانشگاه‌ها فرق داشته و رشته‌های تخصصی در این مرکز ارائه شده است.

وی افزود: دو هدف عمده در دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری تبریز آموزش آکادمیک اجرایی و دوره‌های ضمن خدمت برای کارکنان است.

مشاور شهردار تبریز تصریح کرد: بر اساس بخشنامه وزارت کشور تنها نهاد آموزشی که مجوز برگزاری دوره آموزشی برای شهرداری‌ها و ارگان‌های دولتی را دارد، مجموعه علمی و کاربردی شهرداری است.

وی اضافه کرد: از همه سازمان‌های شهرداری همانند تاکسیرانی، مترو و دیگر سازمان‌ها خواستیم نیازهای اجرایی خود را طی برنامه‌ای ارائه کنند تا بر اساس آن اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کنیم.

عزتی با اشاره به برنامه‌های سال ۱۴۰۱ اعلام کرد: بر اساس تاکید شهردار تبریز، افزایش دوره‌های ضمن خدمت، تعدد دوره‌های کوتاه‌مدت، انتقال تجربه مدیریتی مدیران موفق استانی به مدیران شهرداری و تربیت مدیر، دوره‌هایی هستند که در سال آینده در قالب آموزش ضمن خدمت همراه با الزام ارائه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: نیمی از دانشجویان مراکز علمی و کاربردی شهرداری تبریز را همکاران شهرداری و مابقی را شهروندان تبریزی تشکیل می‌دهند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی شهرداری تبریز یادآور شد: هم‌اکنون ۸۰۰ دانشجوی مرکز علمی و کاربردی شهرداری تبریز در ۲۱ رشته و در مقاطع کاردانی و کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

وی افزود: مدیریت امور اداری، روابط عمومی، حسابداری، عمران، معماری، ترافیک شهری، طراحی شهری، امور رسانه و … رشته‌هایی هستند که در این مرکز ارائه می‌شوند.

یوزباشی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جامعه علمی و کاربردی استان آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست خبری گفت: آموزش باید منجر به تولید ثروت شود و ما نیز تلاش می‌کنیم تا آموزش‌های این دانشگاه سمت کلاس‌های حضوری برود.

وی افزود: با همکاری و هماهنگی مرکز آموزش عالی و ستاد کرونا و با رعایت دقیق دستورالعمل‌ها تلاش داریم از ترم بعد کلاس‌های دانشگاه حضوری برگزار شود.

یوزباشی تصریح کرد: ۱۷ مرکز آموزشی فعال علمی و کاربردی در استان با ۹۴۱ استاد متخصص داریم که در قالب ۱۴۱ کد رشته کاردانی و ۱۰۱ کد رشته کارشناسی به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی تأکید کرد: همه امتحانات پایان‌ترم ترم جاری به صورت حضوری برگزار خواهد شد.