سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی انتصاب شد
سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی انتصاب شد

مهرتبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان توانمندیهای مهندس ایاز برنو در مدیریت صنایع تبدیلی وغذایی سازمان، وی را به عنوان سرپرست ​معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان منصوب کرد. ​به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس اکبر فتحی در جلسه معارفه سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی ​سازمان […]

مهرتبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان توانمندیهای مهندس ایاز برنو در مدیریت صنایع تبدیلی وغذایی سازمان، وی را به عنوان سرپرست ​معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان منصوب کرد.

​به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس اکبر فتحی در جلسه معارفه سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی ​سازمان ، به ایجاد معاونت جدید در سازمان جهاد کشاورزی در راستای اجرای قانون تمرکز وظایف جهادکشاورزی اشاره کرد و گفت: با توجه به انتزاع وظایف توزیع و نظارت بر بازار محصولات اساسی از وزارت صمت و ضمیمه آن وظایف به وزارت جهادکشاورزی، کل زنجیره تامین ، توزیع و نظارت محصولات اساسی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

​وی افزود: بر این اساس نیاز به ایجاد معاونت جدید در ساختار وزارت جهاد کشاورزی بود که با عنوان معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی پیش بینی شده است.

مهندس فتحی با بیان زیر مجموعه معاونت پیش بینی شده گفت: این معاونت سه مدیریت مجزا داشته که شامل توسعه بازرگانی، صنایع تبدیلی و بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی می باشد.

​رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان توانمندیهای مهندس ایاز برنو در مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی سازمان و انتصاب وی به سرپرستی معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان گفت: این مسئولیت شامل وظایف سنگینی بوده و با توجه به در دیدرس مردم بودن آن، باید با تمام توان، انرژی و علم برای اجرای دقیق آن تلاش کرد.

​مهندس فتحی در ارتباط با تامین نیروی معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی گفت: تعدادی از نیروها از کارشناسان اداری سازمان جهاد کشاورزی بوده که پست سازمانی تعیین شده ای دارند و تعدادی از نیروها از سازمان صمت استان و تعدادی برابر تفاهم نامه با بسیج مستضعفان از این نهاد جهت نظارت تامین خواهد شد.

​وی افزود: ۴۰ نفر از سازمان صمت و ۴۰ نفر از بسیج مستضعفان در سازمان جهاد کشاورزی فعالیت خواهند کرد و ۵۰ درصداین ​نیروها در سازمان و ۵۰ درصد در مراکز شهرستان ها انجام وظیفه خواهند کرد.

​رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه اقدامات زمانی نتیجه خواهد داد که امکان و اعتبار لازم برای اجرای برنامه ریزیهای پیش بینی شده وجود داشته باشد، افزود: کارکنان این معاونت باید با بررسی دقیق و فنی چالش ها و نظارت های روزانه در سطح شهرستانها و مرکز استان سعی کنند مشکلات معیشتی مردم جامعه را حل و فصل کنند.

وی با بیان اینکه نظارتها باید به گونه ای باشد که شفاف سازی در بازار اتفاق بیفتد تاکید کرد: باید سامانه ای طراحی شود که در آن کلیه اقلام اساسی و محصولات کشاورزی درج شده و قابل رویت برای بازرسان و ناظران باشد و این سامانه به سیستم صندوق مکانیزه مجهز شوند تا امر نظارت و بازرسی به طور دقیق انجام گیرد.

​مهندس فتحی با اشاره به کلمه جهاد در نام وزارت جهاد کشاورزی گفت: کلیه کارکنان این وزارتخانه باید به احترام خون شهدا و ایثارگران از جان گذشته که برای حفاظت از آب و خاک و ناموس کشورشان جان خود را فدا کرده و برای آبادانی مملکت دست به اقدامات جهادی زده اند، باید با تمام توان راه این دلیرمردان و زنان را ادامه داده و برای حل کلیه مشکلات و چالشهای موجود این حوزه تلاش کنند.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی از جمله وزارتخانه هایی است که با روحیه جهادی سعی در اجرای وظایف محول ​نموده است و امروز بعد از سپرده شدن وظیفه توزیع و نظارت کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی بر این وزارت، نباید اتفاقی بیفتد که نام این وزارتخانه را خدشه دار نماید.

​رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: جهاد کشاورزی بایستی با نظارت و بازرسی از مرحله تولید و توزیع محصولات کشاورزی و اساسی جامعه تا به دست مصرف کننده، می تواند با حذف دلالان، واسطه ها و برخی افراد متخلف از افزایش قیمت بی دلیل این محصولات جلوگیری کند.

گفتنی است در پایان این جلسه آقای مهندس ایاز برنو به عنوان سرپرست معاونت تازه تاسیس توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی معرفی و منصوب شد.

​​