سفارش ناپذیری دستگاه قضائی در صدور احکام
سفارش ناپذیری دستگاه قضائی در صدور احکام
مهر تبریز: معاون رئیس کل دادگستری آذربایجان‌ شرقی گفت: دستگاه قضائی در صدور احکام، سفارش‌پذیر نیست و استقلال خود را حفظ می کند.

به گزارش مهر تبریز، فیض اللهی در مراسم  تودیع و معارفه رئیس دادگستری اهر افزود: قضات در نظام جمهوری اسلامی مستقل هستند و این استقلال مشمول قوه قضائیه نیز می‌شود چرا که استقلال قوا در نظام فقهی و اسلامی عملی شده است.

وی با اشاره به این‌که قوه قضائیه از مهمترین قوای مستقل در نظام جمهوری اسلامی است گفت: قوه قضائیه از نظر اداری و مالی جزو قوای مستقل بوده و این استقلال دستگاه قضائی را به وضوح در استان و شهرستان‌ها می‌بینیم.

فیض اللهی به خصوصیات قضات مستقل اشاره کرد و افزود: وقتی پرونده‌ای به قاضی واگذار می‌شود، هیچ کسی حق دخالت در امور را ندارد و نمی‌تواند به آن قاضی بگوید چه احکامی صادر کند اما در خارج از دستگاه قضائی شایعاتی مبنی‌ بر مداخله مطرح می‌شود.

معاون رئیس کل دادگستری  آذربایجان‌شرقی با قدردانی از زحمات نزدیک به ۱۲ ساله رئیس دادگستری اهر گفت: حجت‌الاسلام نظری حدود ۲ سال پیش درخواست جابه‌جایی را مطرح کرد، اما برخی چالش‌ها و مسائل مانع تغییر و تحول می‌شد و پس از تصویب در دادگستری کل استان، آقای حمیدیان جایگزین حجت‌الاسلام نظری شد.

فرماندار اهر هم در این مراسم گفت: اظهارنظر آزاد و پاسخگویی خوب، اجرائیات درست، ثبات سیاسی، کیفیت و حاکمیت قانون و فسادستیزی از جمله شاخصه‌های حاکمیت خوب است و با توجه به اینکه انقلاب اسلامی انقلاب مردمی بود قوه قضائیه همواره در کنار مردم و حاکمیت قرار دارد.
ابوالفضل غنی‌زاده افزود: در اغتشاشات سال گذشته، اگر اتحاد و همدلی اعضای شورای تأمین و رهنمود‌های حجت‌الاسلام نظری نبود شاید چه بسا با مشکلاتی مواجه می‌شدیم.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده امام جمعه اهر هم گفت : قوه قضائیه و دادگستری ملجأ و پناهگاه مردم است و تعامل با مسئولان و مدیران ادارات باید با محوریت ولایت باشد نه جناحی و دفاع از حقوق عامه در رأس امور قرار بگیرد.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵