سوبسید ۸۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز برای نوسازی تاکسی‌های شهری
سوبسید ۸۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز برای نوسازی تاکسی‌های شهری
مهر تبریز: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از ارائه ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای نوسازی تاکسی‌های درون‌شهری خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، عبدالرحیم قاصدی اظهار کرد: نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در راستای کاهش آلودگی هوا جزو برنامه‌های اصلی مدیریت شهری تبریز در دوره فعلی است که بر اساس آن ۱۷۰۰ تاکسی درون‌شهری نوسازی شده است.

وی افزود: هدف‌گذاری شهرداری تبریز در سال جاری، نوسازی ۲ هزار تاکسی درونشهری است که با احتساب تاکسی‌های نوسازی شده در سال گذشته، تا پایان سال ۱۴۰۲، سه هزار تاکسی درون‌شهری نوسازی می‌شود.

قاصدی خاطرنشان کرد: با موافقت و همراهی شورای اسلامی شهر، سال گذشته به ازای نوسازی هر دستگاه تاکسی ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ چهار درصد پرداخت شد که با توجه به افزایش قیمت تاکسی‌های جدید توسط شرکت خودروساز، در سال جاری این مبلغ به ۱۷۰ میلیون تومان افزایش داده شد.

وی با اشاره به اعطای ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ چهار  درصد به مالکان تاکسی‌های فرسوده گفت: برای هر دستگاه تاکسی جدید، ۸۰ میلیون تومان یارانه توسط شهرداری تبریز پرداخت می‌شود و تا امروز بیش از ۸۰ میلیارد تومان یارانه برای نوسازی تاکسی‌های درون‌شهری پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز یادآور شد: سود بانکی تسهیلات ارائه شده به مالکان تاکسی‌های درون‌شهری در واقع ۱۸ درصد است که ۱۴ درصد آن در قالب یارانه و با تصویب شورای اسلامی شهر، توسط شهرداری پرداخت می‌شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵