سیاست و رویکرد وزارت جهادکشاورزی توسعه گلخانه ها و کشت در محیط های کنترل شده است
سیاست و رویکرد وزارت جهادکشاورزی توسعه گلخانه ها و کشت در محیط های کنترل شده است

مهرتبریز: مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: سیاست و رویکرد وزارت جهادکشاورزی توسعه گلخانه ها و کشت در محیط های کنترل شده است.

به گزارش مهرتبریز، مهندس علی رخ افروز در جلسه هماهنگی گلخانه های نیمه فعال و راکد شهرستانهای تبریز، مرند، شبستر، بستان آباد، اهر، هریس و هشترود که در اتاق جلسه سازمان برگزار شد ضمن بیان این مطلب افزود: سیاست و رویکرد وزارت جهادکشاورزی توسعه گلخانه ها و کشت در محیط های کنترل شده است و براین اساس نیاز به تغییر ساختار کشت می باشد که با توسعه گلخانه امکان پذیر می باشد.

وی گفت: گلخانه داران عزیز در این عرصه زحمات زیادی کشیده اند و سالیان متمادی در این عرصه کوشش نموده اند، اگر امروز ما حرفی برای گفتن داریم مدیون این عزیزان هستیم. مهندس رخ افروز ادامه داد: در سال ۹۴ ما کمتر از ۸۰ هکتار گلخانه داشتیم، اما امروز طبق آمار سه ماهه اول ۹۶ به میزان ۱۳۶ هکتار گلخانه داریم.

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۵ واحد غیر فعال و نیمه فعال در مساحتی نزدیک به ۱۲ هکتار در سطح استان قرار دارند، اظهار کرد: تنوع کشت در گلخانه ها از برنامه های آتی ما است و در دست بررسی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: پوشش محصولات سردرختی در برنامه کاری سازمان جهادکشاورزی استان قرار دارد و در حال حاضر محصولات گلخانه ای ما شامل خیار، گوجه و گل شاخه بریده است.

مهندس رخ افروز بر فعال نمودن واحدهای نیمه فعال و راکد با ایجاد برنامه کشت جدید و تضمین خرید محصول توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی و تغییر گونه های مورد کشت و ارقام تجاری توسط تولید کنندگان و نیز بر حمایت کامل معاونت تولیدات گیاهی سازمان از سرمایه گذاران بخش تاکید نمود.