سیگنال وین به بازار ارز چرا بازار ارز به سقوط سنگین دلار خوش بین شد؟
سیگنال وین به بازار ارز چرا بازار ارز به سقوط سنگین دلار خوش بین شد؟

مهرتبریز-دلار روز گذشته در بازار ارز تهران بعد از ۷ ماه مقاومت به کانال ۲۵ هزار تومان برگشت. نرخ دلار روز گذشته ۳۷۰ تومان پایین رفت و بر روی ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان قرار گرفت. برخی از تحلیگران در روزهای گذشته معتقد بودند که تا زمانی که بازار ارز از احتمال توافق هسته ای […]

مهرتبریز-دلار روز گذشته در بازار ارز تهران بعد از ۷ ماه مقاومت به کانال ۲۵ هزار تومان برگشت. نرخ دلار روز گذشته ۳۷۰ تومان پایین رفت و بر روی ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان قرار گرفت.

برخی از تحلیگران در روزهای گذشته معتقد بودند که تا زمانی که بازار ارز از احتمال توافق هسته ای در وین مطمئن نشود نمی توان گفت قیمت دلار به سمت کانال ۲۵ هزار تومان حرکت می کند یا نه. اما روز گذشته با سقوط دلار به کانال ۲۵ هزار تومان احتمالا بازار ارز به توافق برجام خوشبین است.

معامله گران بازار دلار ایران باور دارند که به زودی میلیاردها دلار از دارایی های بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر آزاد خواهد شد و این موضوع می تواند دست بازارساز حتی برای مداخله غیرمنطقی در بازار را باز  بگذارد.

سه عامل کاهش قیمت دلار 

برخی از تحلیلگران بازار دلار ایران معتقدند که در کنار مذاکرات هسته ای  و سیگنال های مثبت آن  مسئله دیگری مورد توجه معامله گران قرار گرفته و آن هم نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و بسته شدن حساب معامله ‌گران کلان ارزی و کاهش حجم معاملات به ‌واسطه روند کاهشی هفته‌ های اخیر دلار می باشد. آنها باور دارند این سه عامل باعث شده که از حجم تقاضا در بازار ارز کاسته شود و  شیب نزولی دلار تند تر شود.

معامله گران بازار ارز می گویند  در صورتی که قیمت دلار  در بازار امروز زیر محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومانی، تثبیت شود  این امر می تواند نرخ اسکناس آمریکایی به سوی ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان هدایت کند.

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز دوم اسفند ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی  روز گذشته بر روی ۷ هزار و ۱۰  تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز یکشنبه ۱۰ تومان کاهش را نشان می دهد. بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم  نزولی است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی  شب گذشته بر روی ۲۵ هزار و ۷۲۰ تومان قرار  گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی شنبه شب  ۴۸۰ تومان کاهش را نشان می دهد.  در معاملات پشت خطی جمعه شب قیمت دلار فردایی بر روی ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان قرار داشت. بنابراین  معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه دوم اسفند  ۱۴۰۰ را نزولی  پیش بینی کرده اند.

پیش بینی قیمت از بازار هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات  دیشب با ۲۵ هزار و ۱۵۰ تومان معامله شد که نسبت به قیمت شنبه شب ۵۳۰ تومان افت کرده بود. شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی  ۲۶ هزار و ۶۸۰ تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال  کاهش قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز  دوشنبه دوم بهمن عقب نشینی می کند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵