شفافیت در حوزه شهرداری نیاز اصلی این مجموعه است
شفافیت در حوزه شهرداری نیاز اصلی این مجموعه است

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ عابدین خرم پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه شهردار تبریز اظهار کرد: حکمرانی اسلامی سه رکن اساسی دارد؛ عدلیه، نظمیه و بلدیه که تار و پود حکمرانی اسلامی هستند و باید همچنان نقش خود را ایفا کنند. وی افزود: اگر بر همین اساس بخواهیم حکمرانی کنیم، […]

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ عابدین خرم پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه شهردار تبریز اظهار کرد: حکمرانی اسلامی سه رکن اساسی دارد؛ عدلیه، نظمیه و بلدیه که تار و پود حکمرانی اسلامی هستند و باید همچنان نقش خود را ایفا کنند.

وی افزود: اگر بر همین اساس بخواهیم حکمرانی کنیم، شهرداری جایگاه رفیع و با ارزشی دارد.

استاندار تبریز تصریح کرد: در دین ما هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به مردم وجود ندارد و هر فرد مسؤل باید برای خدمتگزاری آماده باشد.

وی اضافه کرد: خدمت شبانه‌روزی برای حل مشکلات مردم، عبادت بزرگی است که بالاتر از آن وجود ندارد و مسئولیت مسؤل امانتی نزد او است.

عابدین خرم با اشاره به پیشینه شهر تبریز خاطرنشان کرد: تبریز به عنوان شهر نخبگان، فرهیختگان، اندیشمندان، علما، شعرا، شخصیت‌های شهیدی که آثار آنها در کشور و امت اسلامی و نام و یادشان در کتاب‌ها درج شده است، آوازه و جایگاه علم و هنر و تمدن و نهادینه‌سازی فرهنگ ایرانی اسلامی را بلند کرده است.

وی یادآور شد: وقتی تبریز را با شهرهای همسان مقایسه می‌کنند، گلایه‌هایی مطرح می‌شود که بجا و درست است و باید هر مسئولی که انتخاب می‌شود جایگاه، منزلت و منقبت شهر را بازیابی کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: اگر می‌خواهیم در اقتصاد شهری و درآمدزایی شهر اتفاقی تاثیرگذار بیافتد، باید از خود مردم و ظرفیت آنها استفاده کنیم که ظرفیت‌هایی همواره بالقوه دارند.

وی ادامه داد: شناسایی جاذبه‌های سرمایه‌گذاری و احیای آنها می‌تواند به اقتصاد شهری کمک کند.

عابدین خرم تاکید کرد: تقویت زیرساخت‌های شهری همچون سرانه فضای سبز تبریز، احداث و بازسازی پارکینگ‌های شهری، بازسازی مبادی ورودی و خروجی شهر، مسائل مهمی هستند که باید به آنها توجه شود.

وی افزود: باید همه مردم، شهرداری، استانداری دست در دست هم دهیم و با ظرفیت‌هایی بزرگی چون نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه هماهنگ شویم تا شهر پیشرفت کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: برنامه‌ریزی منسجم برای مقاوم سازی شهر یکی از نیازهای اصلی شهر در مناطق حاشیه‌نشین است که نیاز به حرکت و سرمایه‌ای ملی دارد؛ حاشیه شهر مشکل دارد و باید سرمایه‌گذاری در آن حوزه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: نقشه جامع فرهنگی و زنجیره‌هایی که می‌تواند گردشگری شهر را به هم متصل کند، نیاز اساسی شهر است.

عابدین خرم خاطرنشان کرد: تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و نمادسازی فرهنگی مسائلی هستند که در سایه وحدت و هم‌افزایی می‌توانند اتفاق بیافتد.

وی اضافه کرد: در چهل، پنجاه سال گذشته، بخش خصوصی در تبریز کار بزرگی کردند؛ بخش خصوصی ظرفیت بی‌مانندی دارد که باید برای حضور آنها فرش قرمز پهن کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان اعلام کرد: از زحمات آقایان رنجبر و یوسفی و تمام افرادی که در حال تلاش برای پاکیزگی شهر هستند، تشکر می‌کنم و برای آقای یعقوب هوشیار آرزوی توفیق دارم.