شهردار منطقه پنج تبریز خبرداد:صدور پروانه ساخت و ساز به متقاضیان بدون واسطه
شهردار منطقه پنج تبریز خبرداد:صدور پروانه ساخت و ساز به متقاضیان بدون واسطه
مهرتبریز-با وجود کاهش ساخت وساز در کلانشهرهای کشور تعداد پروانه ساختمانی صادر شده در شهرداری منطقه پنج تا دی ماه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش 17 درصدی داشته است .

مهرتبریز-با وجود کاهش ساخت وساز در کلانشهرهای کشور تعداد پروانه ساختمانی صادر شده در شهرداری منطقه پنج تا دی ماه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش ۱۷ درصدی داشته است .

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛ شهردار منطقه پنج در گفت و گویی در خصوص علت افزایش آمار صدور پروانه ساختمانی با بیان اینکه شفاف سازی قوانین شهرسازی در تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن موثر بوده است گفت : قوانین وضوابط شهرسازی به صورت شفاف در معاونت شهرسازی و معماری این منطقه به شهروندان تبیین می شود. مهندس میر علی اصغر نساج همچنین در خصوص دیگر علت های این موضوع افزود : شهرداری منطقه پنج تبریز در مسیر توسعه قرار گرفته و این امر نیز در افزایش تعداد پروانه ساختمانی صادر شده موثر بوده است.
وی با اشاره به اینکه شهرک های جدید الاحداث تبریز در حوزه استحفاظی منطقه پنج واقع شده و این نیز در رونق ساخت وساز همواره موثر بوده گفت : سرمایه گذاری در شهرک هایی همچون کوی نصر ، مرزداران ، نیاوران و رشدیه زود بازده است و این امر باعث استقبال سرمایه گذاران برای اخذ پروانه ساختمانی شده است. شهردار منطقه پنج تبریز به اعمال سیاست های تشویقی شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز اشاره نمود و اظهار داشت : با وجود کاهش ساخت و ساز در کلانشهرهای کشور با اعمال سیاست های تشویقی از سوی شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر تبریز شاهد افزایش صدور پروانه ساختمانی بوده ایم که پیش بینی می شود این روند تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد. مهندس نساج با بیان اینکه تا دی ماه امسال ۴۶۰ فقره پروانه ساختمانی در شهرداری منطقه پنج صادر شده از افزایش ۱۷ درصدی آن در مقایسه با سال قبل خبر داد و گفت : این تعداد از پروانه ساختمانی صادر شده ۱۹ درصد از کل پروانه ساختمانی کلانشهر تبریز را شامل می شود.

وی صدور پروانه ساخت و ساز به متقاضیان را بدون واسطه از دیگر دلایل افزایش آمار صدور پروانه ساختمانی در سال جاری دانست و اظهار داشت : معاونت شهرسازی و معماری منطقه پنج در زمینه صدور پروانه ساختمانی رتبه اول را در بین مناطق دهگانه شهرداری تبریز کسب کرده است . شهردار منطقه مساحت پروانه ساختمانی صادره امسال را ۵۵۳ هزار متر مربع اعلام نمود و گفت : ۲۴ درصد ازکل مساحت پروانه های ساختمانی صادرشده کلانشهر تبریز توسط این منطقه انجام شده است. وی در پایان کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی را دیگر علت افزایش تعداد مجوز ساخت وساز دانست و ابراز امیدواری نمود با تخفیف های اعمال شده شاهد استقبال شهروندان به سرمایه گذاری در بخش مسکن باشیم.