شهردار منطقه ۱۰ تبریز خبر داد: جمع‌آوری بیش از ۴۱ هزار تن پسماند از محدوده منطقه ۱۰ تبریز
شهردار منطقه ۱۰ تبریز خبر داد: جمع‌آوری بیش از ۴۱ هزار تن پسماند از محدوده منطقه ۱۰ تبریز

مهرتبریز-شهردار منطقه ۱۰ تبریز از جمع‌آوری ۴۱ هزار و ۱۴۲ تنی پسماند از محدوده منطقه در ۱۲ ماه گذشته خبر داد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ حسن گنجی در تشریح این خبر گفت: به منظور ارتقای سلامت منطقه و ساکنان آن، نیروهای خدمات شهری منطقه به‌ صورت شبانه‌روزی در حفظ سلامت شهر و شهروندان […]

مهرتبریز-شهردار منطقه ۱۰ تبریز از جمع‌آوری ۴۱ هزار و ۱۴۲ تنی پسماند از محدوده منطقه در ۱۲ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ حسن گنجی در تشریح این خبر گفت: به منظور ارتقای سلامت منطقه و ساکنان آن، نیروهای خدمات شهری منطقه به‌ صورت شبانه‌روزی در حفظ سلامت شهر و شهروندان و جمع‌آوری پسماندها تلاش می‌کنند.
وی افزود: در همین راستا، ۴۱ هزار و ۱۴۲ تن انواع پسماند در در طول سال ۱۴۰۰ از سطح حوزه توسط اکیپ‌های خدمات شهری منطقه ۱۰ جمع‌آوری شده است.
وی ادامه داد: در مجموع حجم زباله‌های جمع‌آوری شده در همین مدت ۳۵ هزار و ۶۲۱ تن بوده که ۳۰ هزار و  ۸۹۰ تن به‌ صورت مکانیزه و ۴ هزار و ۷۳۱ تن آن به‌ صورت دستی جمع‌آوری شده است.
گنجی عملیات لجن‌زدایی را محدود به فصول بارندگی ندانست و افزود: عملیات لجن‌زدایی از آبراه‌ها و کانال‌های آب در راستای کنترل شیوع انواع بیماری و پیشگیری از انتشار بوی نامطبوع به صورت مستمر صورت می‌گیرد که در سال گذشته از مسیرهای مشخص بیش از ۲ هزار و ۴۰۳ تن لجن توسط نیروهای خدمات شهری این منطقه لایروبی شده است.
شهردار منطقه ۱۰ تبریز با اشاره به اینکه تخلیه خاک و نخاله در معابر شهری موجب ایجاد نازیبایی بصری می‌شود، میزان نخاله‌های جمع‌آوری شده در همین مدت را بیش از ۳ هزار و ۱۲۰ تن عنوان کرد و افزود: عملیات پاکسازی و نخاله‌برداری به صورت مستمر در سطح منطقه عملیاتی می‌شود.