​صادرات فلفل دلمه‌ای از کشورمان به روسیه از سر گرفته شد
​صادرات فلفل دلمه‌ای از کشورمان به روسیه از سر گرفته شد

مهرتبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: صادرات فلفل دلمه‌ای کشورمان به روسیه از روز شنبه ۱۴ اسفند رسماً از سر گرفته ‌شد. به گزارش خبرنگار مادر تبریز، مهندس اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه با پی‌گیریها و مذاکرات فنی انجام شده از سوی وزارت جهادکشاورزی، ممنوعیت واردات فلفل دلمه‌ای ایران از […]

مهرتبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: صادرات فلفل دلمه‌ای کشورمان به روسیه از روز شنبه ۱۴ اسفند رسماً از سر گرفته ‌شد.

به گزارش خبرنگار مادر تبریز، مهندس اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه با پی‌گیریها و مذاکرات فنی انجام شده از سوی وزارت جهادکشاورزی، ممنوعیت واردات فلفل دلمه‌ای ایران از سوی روسیه رفع و صادرات این محصول از سر گرفته شد گفت: این تصمیم پس از انجام اقداماتی همچون رایزنی در حاشیه سفر ریاست جمهوری به کشور روسیه، سفر معاون باغبانی وزارت جهادکشاورزی و هیات همراه به روسیه و حضور تیم فنی و کارشناسی روسیه طی هفته گذشته در ایران و بازدید از مراکز تولید فلفل دلمه‌ای و آزمایشگاه‌های مرجع در چند استان کشور از جمله استان آذربایجان شرقی اتخاذ شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ضمن تبریک این دستاورد که بیانگر سلامت و کیفیت محصولات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و نویدی برای جامعه کشاورزی به ویژه گلخانه‌داران و فلفل‌کاران عزیز است گفت: به استحضار مردم می‌رساند، تلاش شبانه‌روزی فرزندان ملت ایران در وزارت جهادکشاورزی در راستای تحقق دیپلماسی غذایی که یکی از مهمترین راهبردهای تحقق امنیت و اقتدار غذایی است به صورت ویژه و مستمر ادامه دارد.

گفتنی است آتنا پاپوآ، رئیس سرویس فدرال نظارت بر حفظ حقوق مصرف کنندگان روسیه طی نامه‌ای رسما اعلام کرد ممنوعیت صادرات فلفل دلمه‌ای ایران به روسیه از ۵ مارس ۲۰۲۲ مطابق با ۱۴ اسفند برطرف شده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵