صنعت سینما، مهمترین عرصه جهانی کنش گری فرهنگی است
صنعت سینما، مهمترین عرصه جهانی کنش گری فرهنگی است

به گزارش مهر تبریز، سید محمد حسین بلاغی در افتتاحیه جشنواره استانی فیلم فجر اظهار داشت: امروز صنعت فیلم و سینما مهمترین، بارزترین و عمیق ترین عرصه در کنش گری فرهنگی است که با توجه به همین ویژگی بیشترین سرمایه گذاری چند دهه اخیر در جهان بر روی این صنعت صورت گرفته است. وی تصریح […]

به گزارش مهر تبریز، سید محمد حسین بلاغی در افتتاحیه جشنواره استانی فیلم فجر اظهار داشت: امروز صنعت فیلم و سینما مهمترین، بارزترین و عمیق ترین عرصه در کنش گری فرهنگی است که با توجه به همین ویژگی بیشترین سرمایه گذاری چند دهه اخیر در جهان بر روی این صنعت صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر می خواهیم فرهنگ ایرانی و اسلامی خود را اشاعه و به بهترین شکل ارائه دهیم، باید بر روی صنعت سینما سرمایه گذاری جدی انجام دهیم و باید به جامعه هنری فرصت دهیم با اندیشه و هنر خود به این ساحت هنری ورود کند.

وی افزود: جامعه هنری با وجود تمام هوچی گری ها و حاشیه سازی های اخیر دشمنان همچنان پایبندی خود به اهداف والای اسلام و انقلاب را حفظ کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به رشد خوب حوزه سینمایی کشور و استان با ورود و حضور نیروهای جوان گفت: هر چند در دهه های ۵۰ و ۶۰ اقبال بالایی به سینما وجود داشت اما در سال های بعد به دلیل پیشرفت تکنولوژی این اقبال کاهش یافت که البته موضوع عدم توسعه زیرساخت های سینمایی نیز دیگر عامل مهم در کاهش این اقبال و استقبال بود و دلیل این ادعا نیز استقبال دوباره مردم پس از توسعه زیرساخت ها در سال های اخیر است.

بلاغی تصریح کرد: سینمای ما محل کنش‌گری اجتماعی و فرهنگی مردم است و استقبال گسترده مردم از سینماها پیش از دوران کرونا نشان داد که باید توجه جدی به موضوع سرمایه گذاری گسترده در این عرصه داشته باشیم.

وی گفت؛ تا پایان بهمن ماه ۱۰ سالن و تا خرداد سال آینده ۱۰ سالن دیگر به ظرفیت سینمایی فعلی استان افزوده می شود .

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵