ضرب و شتم مامور یگان حفاظت منابع طبیعی توسط متخلفان/ داودی دستور پیگیری داد/ ضاربان مامور یگان حفاظت منابع طبیعی خداآفرین بازداشت شدند

مهرتبریز-
ضاربان مامور یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی با دستور دادستان خداآفرین بازداشت شدند.
به گزارش خبرنگار ما از آذربایجان شرقی، روز جمعه گذشته دو نفر از متخلفان و متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی مامور یگان حفاظت منابع طبیعی در شهرستان خداآفرین را در حین انجام ماموریت مورد ضرب و شتم قرار دادند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خداآفرین با اعلام این خبر، افزود: روز جمعه گذشته گزارشی مبنی بر تخریب و تصرف در اراضی منابع طبیعی در اطراف یکی از معادن شن و ماسه به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین واصل شد و همکاران ما بلافاصله به محل اعزام شدند، اما متاسفانه متصرفان و مخربان منابع طبیعی که صاحبان معدن شن و ماسه در آن منطقه بودند، با جلوگیری از انجام وظیفه همکار ما ضمن توهین به ایشان، وی را در حین انجام ماموریت محوله مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.
پرویز امیدنیا گفت: ما بلافاصله از این اتفاق نیروی مرزبانی منطقه را در جریان واقعه قرار دادیم و همکاران مرزبانی با حضور در محل، با متخلفان برخورد کردند، اما افراد متخلف در حضور نیروی مرزبانی باز هم به اشتباه خود اصرار کرده و مجدداً متعرض همکار یگان حفاظت منابع طبیعی و همچنین دیگر همکاران حاضر در محل تخلف شدند.
وی ادامه داد: با دستور دادستان محترم خداآفرین ضاربان بازداشت شده اند و اقدامات قانونی در جهت برخورد با ضاربان و همچنین تصرف و تخریب منابع طبیعی خداآفرین توسط آن ها به سرعت پیگیری می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین گفت: ما مراتب را در سریع ترین زمان به مرکز استان گزارش کردیم و گزارش کامل پرونده تخریب روز گذشته و تخریب های ماقبل آن تکمیل و به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جهت پیگیری قانونی ارسال می شود.
به دنبال ضرب و شتم مامور یگان حفاظت اداره منابع طبیعی خداآفرین، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی روز گذشته دستور پیگیری سریع موضوع و برخورد قاطع با متخلفان را صادر کرد.
روز گذشته سیروس داودی، ضمن تماس با فرماندار شهرستان خداآفرین موضوع ضرب و شتم مامور یگان حفاظت اداره منابع طبیعی این شهرستان را پیگیری کرد و فرماندار خداآفرین دستورات لازم برای هماهنگی در این خصوص را صادر کرد.
سیروس داودی با صدور پیامی خطاب به پرسنل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، اظهار داشت: «ساعاتی قبل مطلع شدم همکار محترم شهرستان خداآفرین، جناب آقای مهندس بهنام کاظمی حین انجام ماموریت و صیانت از عرصه های منابع طبیعی شهرستان دچار حادثه گردیده اند. ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای این همکار عزیزمان و تعقیب مستمر موضوع از مراجع محترم قضایی؛ نسبت به تعهد، تعصب و وفاداری مهندس کاظمی در صیانت از منابع طبیعی و انفال استان افتخار می کنم و توفیقات روز افزون این همکار محترم را از خداوند سبحان مسئلت می نمایم.»
همچنین فرماندار خداآفرین شب گذشته (جمعه ۲۶ اسفند) به همراه ریاست و پرسنل منابع طبیعی شهرستان از مامور مصدوم اداره منابع طبیعی عیادت کردند.
علی اکبر نکونام در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات و ایثارگری های نیروهای خدوم اداره منابع طبیعی و ابراز تاسف از اقدام زیاده خواهان و متجاوزان به حقوق عمومی، خطاب به رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین تاکید کرد از طریق مراجع قضایی تا حصول نتیجه این موضوع پیگیری می شود تا فرصت طلبان حاشیه امن خود را از دست بدهند و ماموران جان بر کف منابع طبیعی با دلگرمی بیشتری به انجام وظیفه بپردازند. در این دیدار از خانواده مامور وظیفه شناس یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان خداآفرین هم قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *