ضرورت برنامه ریزی برای کاهش بار مسکن از روی دوش شهر جدید سهند
ضرورت برنامه ریزی برای کاهش بار مسکن از روی دوش شهر جدید سهند
مهر تبریز: مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند و هیئت همراه با حضور در محل اداره کل راه و شهرسازی استان جهت تبریک انتصاب سید احمد موسوی به عنوان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش مهر تبریز، سید احمد موسوی، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در این دیدار گفت: نگاه به شرکت عمران شهر جدید سهند به عنوان مشاوران زبده و در حقیقت بازوی اجرایی ما در حوزه مسکن بوده و امیدواریم خروجی این همدلی، خدمت‌رسانی به مردم شریف استان باشد.
وی در ادامه با اشاره به تاکیدات وزارت راه و همچنین دولت سیزدهم در مورد تامین مسکن و پیشبرد پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن، گفت: ۹۵ درصد نهضت ملی مسکن استان در شهر جدید سهند اجرا می‌شود و با این‌که زحمات بر دوش شرکت عمران است، اما برنامه ریزی‌ برای کاهش بار مسکن از دوش شهر جدید سهند ضرورت دارد.
وی با تاکید بر این‌که شهر جدید سهند یک شهر خوشنام و آینده دار است، اما باید تلاش و برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم تا بار نهضت ملی مسکن از روی این شهر برداشته شده و به طور متناسب در تمام استان توزیع شود، افزود: باید به فکر توزیع جمعیتی مناسب در استان باشیم، چراکه اجرای حجم انبوهی از مسکن تنها در یک منقطه به پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی مختلفی نیاز دارد.
موسوی با تاکید بر این‌که باید با هم‌افزایی و همراهی و اجرای طرح‌های ابتکاری و خلاقانه، نهضت ملی مسکن را در استان سرعت داده و دغدغه‌های مردم را نیز کاهش دهیم، افزود: ایجاد شهرهای جدید و رونق شهرهای اطراف می‌تواند به عنوان یکی از عوامل جلوگیری از مهاجرت مورد نظر باشد و توسعه شهرهای جدید و گسترش بافت‌ جمعیتی به سود شهرهای‌ بزرگ است.

شهر جدید سهند جزو سه شهر برتر در میان شهرهای جدید/اجرای ۱۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در شهر جدید سهند

فرهاد سعیدی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند نیز در این دیدار با تاکید بر این‌که به عنوان بازوی اجرایی فعال در کنار اداره کل راه و شهرسازی استان هستیم تا پروژه‌های نهضت ملی مسکن با کیفیت خوب و در سریع‌ترین زمان ممکن اجرایی شود، گفت: شهر جدید سهند جزو سه شهر جدید برتر در کشور بوده و در زمینه کیفیت مساکن نهضت ملی مسکن نیز جزو برترین‌ها است.
وی با اشاره به احداث بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند و اختصاص زمین به ارزش هشت هزار میلیارد تومان برای پروژه‌ها توسط شرکت عمران، یادآور شد: در راستای نظارت بر کیفیت اجرای پروژه‌ها، لایه‌های مختلف نظارتی چینش کردیم که هیچ موردی از چشم دور نماند و این امر نتایج خوبی در کیفیت پروژه‌ها داشته است.
وی با استقبال از نظرات مطرح شده در خصوص کاهش بار مسکن از پیکره‌ شهر جدید سهند و ضرورت توزیع پروژه‌های مسکن در سطح استان، خاطرنشان کرد: شهر جدید سهند ظرفیت‌های بسیاری دارد، اما به علت مستقر نشدن دستگاه‌های خدمت رسان در شهر جدید سهند، شرکت عمران به علت مسئولیت‌های اجتماعی به پروژه‌های روبنایی در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز ورود کرده است.
سعیدی، هزینه ریالی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند را ۳۲ همت عنوان کرد که مطابق قیمت بازار آزاد برابر با ۵۰ همت می‌شود، ادامه داد: علی رغم برخی مسائل، از برنامه‌ سال نیز جلوتر هستیم و با این‌که بودجه امسال ۲۸۰ میلیارد تومان بود، اما در حال حاضر ۱۲۰۰ میلیارد تومان پروژه علاوه بر پروژه‌های ملی مسکن، در شهر جدید سهند اجرا می‌شود.
وی با تاکید بر این‌که طی ماه‌های قبل ۱۰۰۰ قطعه در قالب طرح جوانی جمعیت در استان به متقاضیان اهدا شد که ۳۲۲ قطعه آن توسط شرکت عمران شهر جدید سهند تامین شده بود، خاطرنشان کرد: اساس کارمان را بر مبنای خدمت‌رسانی به مردم قرار داده‌ایم و در این رابطه تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم.
گفتنی است، در این دیدار بر همیاری و هم‌افزایی بین دو مجموعه در راستای تامین مسکن برای متقاضیان تاکید شده و مقرر شد تعاملات سازنده بین طرفین در این رابطه برقرار باشد. ‌