ضرورت تلاش برای اتمام طرح سامان‌دهی مقبره‌الشعرا تا آغاز سال ۲۰۱۸
ضرورت تلاش برای اتمام طرح سامان‌دهی مقبره‌الشعرا تا آغاز سال ۲۰۱۸

مهرتبریز:استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از روند اجرای طرح سامان‌دهی مجموعه تاریخی مقبره‌الشعرای تبریز، بر تسریع در اجرای این طرح در راستای برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ تأکید کرد.

به گزارش مهرتبریز،دکتر اسماعیل جبارزاده در این بازدید گفت: مقبره‌الشعرا نخستین ایستگاه گردشگران جهان اسلام برای بازدید در سال ۲۰۱۸ است و ازاین‌رو باید در اجرای طرح سامان‌دهی این نماد تاریخی و فرهنگی تبریز تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه مقبره‌الشعرا یکی از گزینه‌های مهم گردشگران برای بازدید است، افزود: متأسفانه در دوره‌های گذشته همت لازم و کافی برای اتمام طرح سامان‌دهی این مجموعه که از سال‌های قبل آغاز شده بود، وجود نداشت.

جبارزاده گفت: خوشبختانه با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز و مجموعه دست‌اندرکاران اعم از اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای اتمام هر چه سریع‌تر این پروژه تلاش می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد بر اساس زمان‌بندی اعلام‌شده، مرحله نخست این طرح تا اوایل مرداد ماه سال جاری و بقیه تا پایان سال به اتمام برسد و برای بازدید علاقمندان آماده شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر هم‌افزایی همه مجموعه‌های مدیریتی استان برای اتمام این طرح، اظهار کرد: مقبره‌الشعرای تبریز باید به یک مجموعه گردشگری تبدیل شود تا گردشگران ضمن بازدید از مقبره استاد شهریار و سایر شعرای مدفون در این مجمو.عه، دسترسی راحتی به موزه قاجار و دیگر مجموعه‌های زیارتی و گردشگری موجود داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار، رییس سازمان برنامه و بودجه استان و شهردار تبریز هم در این بازدید حضور داشتند.