طرح تحول بازار و جراحی بافت فرسوده تبریز توسط شهرداری کلید خورد
طرح تحول بازار و جراحی بافت فرسوده تبریز توسط شهرداری کلید خورد

مهرتبریز: طرح تحول بازار و بافت فرسوده تبریز همزمان با آغاز اجرای طرح پیاده راه جمهوری اسلامی تبریز کلید خورد.

به گزارش مهرتبریز، جلسه هم اندیشی و بررسی زوایای مختلف اجرای طرح زیبا سازی و کف سازی پیاده راه خیابان جمهوری اسلامی بازار تبریز با حضور نمایندگان اصناف بازار تاریخی تبریز، راهور، اداره اماکن عمومی و نیروی انتظامی برگزار شد.

در این جلسه مباحث فنی طرح تحول بافت فرسوده تبریز ضمن ارائه دغدغه های کلی بازاریان در محدوده بافت تاریخی و مسائل مربوط به آن توسط نمایندگان اصناف بازار تاریخی تبریز مطرح شد.

در ادامه این جلسه نماینده راهور با اشاره به اتخاذ تمهیدات ترافیکی در زمان اجرای طرح پیاده‌ راه جمهوری اسلامی گفت: تزریق حجم ترافیک به مسیرهای جایگزین و خیابان های منتهی به بازار یکی از اصلی ترین برنامه های راهور کلانشهر تبریز با همکاری شهرداری است.

با اجرای طرح پیاده راه جمهوری اسلامی، امکان حضور و بروز عامل انسانی بیشتر در بافت مرکزی شهر، ساخت مسیر گذر و استراحتگاه و ایجاد جاذبه های گردشگری این فرصت به شهروندان داده می شود، ضمن برطرف کردن نیاز خرید خود امکان تفریح و استراحت نیز داشته باشند و این امر عاملی برای رونق‌ بخشی بازار تاریخی تبریز خواهد بود.

علاوه بر اجرای پیاده‌ راه جمهوری اسلامی، طرح احیا پنج مسیر گردشگری بافت مرکزی شهری که به بازار تاریخی تبریز منتهی می‌شود با هدف رونق بافت مرکزی شهر اجرا خواهد شد.

اجرای برنامه‌های سامان‌دهی و زیباسازی، حذف زواید بصری،  سامان‌دهی به وضعیت دستفروشان و خرده‌فروشان، اصلاح سر در مغازه‌ها و تابلوهای هدایت‌کننده، در فاز نخست طرح تحول محدوده مرکزی شهر اعمال خواهد شد.

گفتنی است پروژه پیاده‌راه، نقطه عطفی در برنامه‌های گردشگری شهر تبریز است و نحوه همکاری بازاریان با اجرای این پروژه، نشان‌دهنده همت بازاریان برای نقش‌آفرینی در برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵