طرح «نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸» عضوگیری می‌کند
طرح «نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸» عضوگیری می‌کند

مهرتبریز: عضو کمیته تبلیغات و امور بین الملل تبریز ۲۰۱۸ از آغاز عضوگیری برای طرح نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸ طی چند روز آینده خبر داد.

به گزارش مهرتبریز، جواد خیابانی با بیان اینکه طرح ” نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸” با هدف افزایش زمینه مساعد برای مشارکت شهروندان در برگزاری هرچه بهتر رویداد تبریز ۲۰۱۸ تشکیل شده‌است، گفت: طی چند روز آینده از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود تا علاقمندان بتوانند با عضویت در این طرح برای زیبایی شهر خود و میزبانی از گردشگران در سال ۲۰۱۸ قدمی بزرگ بردارند.

وی با اشاره به اینکه همه‌ی اقشار جامعه می‌توانند در این نهضت شرکت کنند، افزود: شهروندان در هر بازه‌ی سنی و با هر زمینه شغلی نقش موثری در آماده‌سازی تبریز برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ دارند و نیازمند حرفه و توانایی تک تک شهروندان هستیم.

این گزارشگر ورزشی ادامه داد: برای اجرای هدفمند و سازمان‌دهی شده طرح، کلاس‌های آموزشی با موضوعاتی هم‌چون آشنایی با جغرافیا، تاریخ، فرهنگ، زبان، تمیزی شهر، ادب و اخلاق شهروندی و شیوه برخورد با گردشگران برگزار خواهد شد به طوریکه شهر با حضور داوطلبان مشتاق و با انگیزه در روزهای افتتاحیه تبریز ۲۰۱۸، جلوه‌ی باشکوهی را به خود بگیرد.

خیابانی تاکید کرد: نهضت داوطلبی روز گذشته با تمیز کردن بخشی از معابر تبریز شروع شد و خوشحالم که زیر پای همشهریان خودم را تمیز می‌کنم و لازم به ذکر است که نظام داوطلبی فقط جاروکردن خیابان‌های شهر نیست، بلکه در مفهومی گسترده‌تر اصول شهروندی و برخورد مهربانانه را به مردم یاد آوری کرده و همه مناطق تبریز را پوشش می‌دهد.

وی با بیان اینکه افراد با هر شرایط جسمی و روحی حق استفاده از امکانات شهری را دارند، گفت: در نهضت داوطلبی حتی نابینایان، ناشنوایان، سالمندان، آلزایمری‌ها و به طور کلی، کل افراد جامعه در کنار هم برای این شهر تلاش می‌کنند و هیچ گاه از موضع بالا به آنان نمی‌نگریم.

وی همه‌ مردم تبریز و به ویژه جوانان را به مشارکت گسترده در این طرح دعوت کرد و افزود: این نهضت، افتخاری برای خانواده و شهر خودمان است و جوانان بر اساس علاقه و تجربه‌ی خود می‌توانند در بخش‌های مختلف طرح فعالیت کنند.

گفتنی است، با توجه به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ از سوی سازمان همکاری کشورهای اسلامی و لزوم آمادگی شهر برای میزبانی از گردشگران در این سال، طرح نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸ با عضو گیری داوطلبانه از تمامی شهروندان و نیز آموزش مستمر و هدفمند آنان در تبریز آغاز شده‌است.