طلسم اسارت عمارت ساعت شکسته می‌شود
طلسم اسارت عمارت ساعت شکسته می‌شود
مهرتبریز- رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز از تحقق وعده «پایان اسارت عمارت تاریخی ساعت تبریز» خبر داد.

مهرتبریز- رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز از تحقق وعده «پایان اسارت عمارت تاریخی ساعت تبریز» خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛سیدکاظم زعفرانچیلر با اشاره به اهتمام مدیریت شهری برای حفاظت از آثار و هویت تاریخی تبریز، اظهار کرد: بزودی بخش اداری شورای شهر از عمارت تاریخی «ساعت » خارج می‌شود و صرفا بُعد تاریخی، میراثی و گردشگری در آن فعالیت خواهد داشت.

رئیس کمیسیون گردشگری شورا به ظرفیت بالای گردشگری این ساختمان اشاره کرد و گفت: در روزهای آتی، دفاتر اعضا و برگزاری جلسات شورا و به محل جدید که با نظر اکثریت اعضاء تصمیم‌گیری می‌شود، منتقل خواهد شد. البته ممکن است پس از انتقال دفاتر برای مدتی صحن علنی شورا در عمارت ساعت برگزار شود، اما پس از تکمیل تمام فرآیندهای شورا در یک ساختمان صورت می‌گیرد.

این عضو شورای شهر تبریز، ساختمان عمارت را نماد این شهر دانست و با انتقاد از بی‌توجهی به این عمارت در طی سال‌های گذشته تاکید کرد: فرصت را نباید از دست داد و توجه داشته باشیم که حفاظت از هویت تاریخی تبریز یک اتفاق ارزشمند است. در دوره‌های گذشته شورا وعده‌های متعددی برای تخلیه عمارت ساعت داده شد ولی به همت اعضاء شورای ششم و شهردار محترم این وعده برای صیانت از تاریخ تبریز عملی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، زعفرانچیلر اواخر سال ۱۴۰۰ با انتقال دفتر خود به ساختمان حقوقی شهرداری طلسم این اقدام را شکست و با همراهی اعضای شورا و شهردار تبریز این مهم در آستانه تحقق قرار گرفته است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵