طی هفته آخر اردیبهشت صورت گرفت؛ آسفالت‌ریزی ۱۱ هزار و ۷۳۶ تنی در ۴۷ محله و معبر شهری تبریز
طی هفته آخر اردیبهشت صورت گرفت؛ آسفالت‌ریزی ۱۱ هزار و ۷۳۶ تنی در ۴۷ محله و معبر شهری تبریز
مهرتبریز- شهرداری تبریز از ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت سال‌جاری با توزیع ۱۱ هزار و ۷۳۶ تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در ۴۷ محله و معبر شهری گامی دیگر جهت ساماندهی معابر و تسهیل تردد برداشته است.

 

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ شهرداری تبریز همگام با اجرای پروژه های متعدد عمرانی خود در سال جاری، اهتمام ویژه ای نیز در ارائه خدمات محله‌ای دارد. یعقوب هوشیار شهردار تبریز برای احصای دقیق مسائل شهری و برطرف کردن آنها از سال گذشته طرح ناحیه بندی را در مناطق مختلق شهر آغاز کرده است به طوری که استقرار نواحی در مناطق دهگانه تبریز سهم بسزایی در نیازسنجی خدمات و بهسازی آسفالت معابر ایفا کرده است.

نتایج نظرسنجی واحد پژوهش و افکارسنجی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز نشان می دهد، ۵۲ درصد از شهروندان تبریزی خواستار اولویت‌دهی اساسی به پروژه آسفالت‌ریزی معابر در بودجه سال ۱۴۰۳ بودند. بر همین اساس شهرداری تبریز با تمام توان خود در صدد پاسخ به این مطالبه شهروندی و عمل به رسالت عمرانی پای کار است. شهرداری تبریز هدف‌گذاری توزیع ۵۰۰ هزار تنی آسفالت اساسی و لکه‌گیری در معابر اصلی و محلات شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

سامان احمدزاده، معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به اینکه کیفیت و ماندگاری آسفالت اصلی‌ترین شاخص معاونت فنی در موضوع تولید و توزیع آسفالت است و برای تحقق این هدف در سال گذشته سومین کارخانه آسفالت نیز راه اندازی شد.

احمد زاده می‌افزاید: مدیریت شهری تبریز امسال در راستای رسیدگی به مطالبات شهروندان هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه آسفالت هزینه می کند به طوری که ۶۰۰ میلیارد تومان از این بودجه در قالب آسفالت اساسی معابر اصلی و ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به لکه‌گیری اساسی در قالب خدمات محله‌ای مصرف می‌شود.

در این مطلب نگاهی به آمار آسفالت‌ریزی طی هفته گذشته داشته‌ایم و به تفکیک میزان تناژ و نقاط آسفالت‌ریزی در هر منطقه بررسی شده است.

منطقه ۱

شهرداری منطقه ۱ تبریز با توزیع ۴ هزار و ۷۵۴ تن آسفالت در سطح معابر منطقه جهت آسفالت اساسی و لکه گیری اقدام کرد.

بر همین اساس مسیرهای اتوبان پاسداران، ایده لو، کوی امام زاده واقع در احمدآباد، کوی میلاد توانیر و کوی لیدای ولیعصر آسفالت ریزی شدند.

منطقه ۲

منطقه ۲ تبریز طی هفته گذشته با ۴۹۴ تن آسفالت نسبت به بهسازی معابر اقدام کرده است.

طی هفته گذشته مسیر اصلی پشت ساختمان پردیس فرهنگ و رسانه، کوچه های سوم شرقی و چهارم غربی واقع در ویلاشهر، کوچه اول غربی کوی کوثر از جمله فعالیت های آسفالت ریزی این منطقه بود.

منطقه ۳

شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز طی این مدت با یک هزار و ۵۴۳ توزیع تن آسفالت نسبت به آسفالت ریزی اساسی مسیر لاله زار شمالی و دیگر معابر اقدام کرده است.

منطقه ۴

شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی ۸۱۴ تنی در راستای بهسازی معابر اقدام کرد.

برهمین اساس طی هفته گذشته معابر، کوچه میثم واقع در محله پاسداران، حجتی(۱۴ متری سعدی، پشت آپارتمان کاج)، امیرکبیر، کوچه باغ(کوی شهید افشرده) شریفی(کوی شهید فاتح)، حیدرآباد(کوی میثم، پشت درمانگاه و کوی تقی زاده)، شهرک آذربایجان، اره گر، قطران از جمله خیابان‌ ها، محل‌ها و معابری است که توسط معاونت‌های فنی عمرانی و خدمات شهری منطقه لکه‌گیری و آسفالت‌ریزی اساسی شده است.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز با توزیع ۲۶۴ تنی آسفالت برای چاله زدایی و آسفالت معابر اصلی و فرعی شامل جنب مدرسه آناتا واقع در مرزداران، محله کاج ۱۲ واقع در رشدیه، مقابل کوی گاز باغمیشه، مرزداران محوطه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری، پارک بانوی مهر باغمیشه و برخی از معابر اصلی و فرعی بارنج را در دستور کار خود قرار داد.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی ۲ هزار و ۲۴۴ تنی در جهت بهسازی معابر خود اقدام کرده است.

این میزان از آسفالت در معابری شامل معابر شامل مسیرهای کوی قدس، چهارراه خطیب به طرف میدان راه اهن، خیابان راه آهن کوی مهتاب، الوار علیا، شهرک شهید دکتر بهشتی، اوغلی، جاده آناخاتون، جاده سنتو، میدان کارگر و خیابان شهید حیدری به صورت مکانیزه و دستی بهسازی و مرمت شده است.

منطقه ۷

منطقه ۷ تبریز نیز با توزیع ۱۹۵ تن آسفالت مسیر واصل اندیشه آسفالت ریزی کرده است.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز نیز با یک هزار و ۴۵ تن آسفالت در مسیرهای خاقانی، چایکنار حد فاصل قائم مقام تا خاقانی و معابر دیگری از معابر سطح حوزه را آسفالت ریزی کرده است.

منطقه ۹

منطقه ۹ تبریز طی هفته گذشته آسفالت ریزی اساسی نداشته و تنها به صورت جزئی لکه گیری کرده است.

‌منطقه ۱۰

شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز آسفالت ریزی ۳۸۰ تنی را در شهرک ارم کوی ایمانی، کوی خازن لشکر خیابان عارف، کوچه اعتبار ثانی واقع در دارایی ۳ را در دستور کار خود قرار داد.

شهرداری تبریز در راستای بهسازی معابر و ترمیم آسفالت از ابتدای سال تا به امروز ۵۶ هزار و ۴۰۱ تن آسفالت ریزی در سطح شهر تبریز انجام داده است.