عابران پیاده و سالمندان بیشترین متوفیان تصادفات درون‌شهری تبریز
عابران پیاده و سالمندان بیشترین متوفیان تصادفات درون‌شهری تبریز
مهر تبریز: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز گفت:۷۷ درصد متوفیان تصادفات درون‌شهری تبریز عابرین پیاده و سالمندان هستند.

به گزارش مهر تبریز، روشنی بر ضرورت تسریع در نصب دوربین‌های ترافیکی در سطح شهر تبریز تاکید کرد و گفت: اعمال قوانین و فرهنگ سازی عمومی در رفع معضل ترافیک این شهر نقش کلیدی دارند.

وی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون۷۳ نفر فوتی در تصادفات درون شهری استان به ثبت رسیده است و این رقم برای شهر تبریز ۵۳ نفر است خاطرنشان کرد: ۱۰ نفر از فوتی‌ها مختص به اتوبان پاسداران است.

وی تصریح کرد: بررسی رده‌های سنی تصادفات درون شهری نشان می‌دهد ۶۴ درصد متوفیان جوان و ۷۷ درصد متوفیان عابرین پیاده و سالمند هستند بر همین اساس آمار گویای اینست که ما باید به کنترل سرعت توجه بیشتری داشته باشیم.

روشنی با تشریح وضعیت ترافیکی منطقه یک تبریز با اعلام اینکه این منطقه تا پایان سال متعهد به ایجاد ۷ ایستگاه اتوبوس است گفت: طرح ترافیکی توانیر نیز نیاز به مطالعه دارد چرا که در این محل بحث جابجایی درختان مطرح است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز با اشاره به اینکه مباحث ترافیکی ۴۲ متری انقلاب به کمیته فنی ارجاع داده شده است ادامه داد: این منطقه در حوزه ترافیک شهری فعالیت گسترده‌ای انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه برای کنترل هرچه بهتر وضعیت ترافیکی دوربین‌های مورد نیاز معابر باید سریعا نصب شود ابراز کرد: چراغ فرماندهی هتل مرمر، گیت خیابان آذربایجان در مسیر بی آرتی، ساماندهی بی آرتی از پل حمید تا پل کابلی، عابر پیاده چایکنار از جمله اقدامات ترافیکی انجام یافته در منطقه یک تبریز است.

وی در این جلسه به توجه بیشتر معاونین حمل‌ونقل و ترافیک مناطق دهگانه به مباحث اتوبوسرانی و سرویس مدارس تاکید کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵