علامت جدید ابتلا به امیکرون
علامت جدید ابتلا به امیکرون

مهرتبریز-برخی از افرادی که در بریتانیا به ویروس کرونا سویه امیکرون مبتلا شده‌اند، گزارش کردند که علامت زنگ زدن گوش را تجربه می‌کنند. اگرچه گوش درد قبلا در مبتلایان به کرونا دیده شده بود اما اکنون شایع‌تر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می‌شد. گروهی در دانشگاه استنفورد، سال گذشته مطالعه‌ای را با […]

مهرتبریز-برخی از افرادی که در بریتانیا به ویروس کرونا سویه امیکرون مبتلا شده‌اند، گزارش کردند که علامت زنگ زدن گوش را تجربه می‌کنند.

اگرچه گوش درد قبلا در مبتلایان به کرونا دیده شده بود اما اکنون شایع‌تر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می‌شد. گروهی در دانشگاه استنفورد، سال گذشته مطالعه‌ای را با دکتر کنستانتینا استانکوویچ انجام دادند و دریافتند که سویه امیکرون می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در گوش شود.

این مطالعه علائمی از جمله گوش درد شدید، بی‌حسی گوش و حتی از دست دادن موقت شنوایی را گزارش کرد که حتی پس از پایان عفونت نیز می‌تواند ادامه یابد.

دکتر استانکوویچ نشان داد که این علائم می‌تواند در افرادی که کاملا واکسینه شده‌اند نیز ظاهر شود.

وی گفت: «درد اغلب با صدای زنگ در گوش همراه است. این علائم، اگرچه به ندرت ظهور می‌کنند اما می‌توانند در بیمارانی که با یک دوره کامل واکسینه شده‌اند نیز ظاهر شوند.

این محقق به افرادی که دچار کم شنوایی، زنگ زدن در گوش و سرگیجه هستند توصیه کرد که این علائم را نادیده نگیرند و همچنان آزمایش شناسایی کووید دهند.

بر اساس آمارهای اخیر، تقریبا از هر ۱۰۰ نفر در بریتانیا، یک نفر در طول موج فعلی ویروس کرونا به تازگی به کووید-۱۹ مبتلا شده است.

بر اساس مدل‌سازی جدید منتشر شده توسط اداره ملی آمار (ONS)، تخمین زده می‌شود که تا ۱۶ مارس تعداد مبتلایان روزانه در بریتانیا به ۶۵۷ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش یابد. ایسنا

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵