عمارت تاریخی ساعت تبریز، میزبان نمایشگاه صنایع دستی نوروزی
عمارت تاریخی ساعت تبریز، میزبان نمایشگاه صنایع دستی نوروزی
مهرتبریز-سرپرست گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از افتتاح نمایشگاه صنایع دستی نوروزی در محل عمارت شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ جعفر مهرخانی گفت: این نمایشگاه در ۲۹ غرفه و در دو طبقه از رشته‌های خراطی چوب،سفال سرامیک، معرق چوب، مشبک چوب، زیورآلات دست‌ساز، میناکاری، کیف زینتی، ابریشم‌بافی، سوزن‌دوزی، چرم، مجسمه(ریخته‌گری)، تراش سنگ‌های قیمتی، چاپ دیجیتال سرامیک، فرش‌های نفیس و کفش دست‌دوز تشکیل شده‌است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه در راستای معرفی هنر اصیل تبریز به گردشگران و مسافران نوروزی برپا شده است و از این رو یک سالن مجزا به فرش دستباف برجسته آثار استاد یاشار ملفوظی، یک سالن به فرش دستباف نقشه های مطرح تبریز و یک سالن به اتحادیه کفش تبریز اختصاص داده شده است که روند تولید کفش و بافت فرش به صورت زنده به نمایش گذاشته می‌شود.

گفتنی است این نمایشگاه یکم تا دوازدهم فروردین در محل عمارت شهرداری تبریز دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۰ الی ۱۸ از این نمایشگاه بازدید کنند.

همچنین با توجه به آغاز پویش “نوروز تبریز” عموم گردشگران نوروزی و شهروندان تبریزی می توانند با تگ کردن عکس های یادگاری به اینستاگرام @farhangtbz و یا ارسال به نشانی ایتای @farhangtbz_admin خود از تبریزگردی های نوروز، در پویش همراه با نوروز شرکت کنند.