عملیات عمرانی اولین پل کابلی عابر پیاده تبریز آغاز شد
عملیات عمرانی اولین پل کابلی عابر پیاده تبریز آغاز شد
مهرتبریز: شهردار منطقه ۷ تبریز از پیشرفت اجرای عملیات شمع گذاری پل کابلی عابر گذر با لحاظ منظر شهری در ورودی اتوبان شهید کسائی خبرداد.

به گزارش مهر تبریز؛ اصغر آدی‌بیگ با اشاره به پیشرفت شمع گذاری پل عابر گذر کابلی اول اتوبان شهید کسایی خبرداد: احداث پل عابر پیاده در نقاط پرتردد سطح حوزه به‌ منظور تسهیل درتردد،حفظ ایمنی شهروندان و کاهش مخاطرات ترافیکی یکی از اقدامات اساسی است که توسط شهرداری منطقه ۷ تبریز همواره دنبال می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین افراد در معرض خطر و جان باختگان در حوادث رانندگی درون شهری، عابرین پیاده هستند، از این رو از دلایل اصلی ساخت پیاده رو و پل های عابر پیاده افزایش ایمنی عبور و مرور عابران پیاده است.
شهردار منطقه ۷ تبریز با اشاره به اینکه آغاز شمع گذاری این پروژه در حال انجام است، افزود: پل کابلی عابر پیاده طراحی شده برای اجرا در ورودی اتوبان شهید کسائی با اعتبار اولیه ۲۰۰میلیارد ریال ، به طول ۸۸ متر و ارتفاع ستون میانی اصلی ۲۹ متر که از دو دهانه ۵۱ و ۳۷ متری تشکیل شده است وقطر کابلهای اصلی ۴۰ میلی متردر ۴ ردیف با ظرفیت ۹۰تن برای هر کابل و نیز عرض مفید عرشه ۴/۲ متر  در مرحله شمع گذاری بوده و با پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد که این پل از نظر زیبایی شهری یک طرح بسیار ویژه در شان تبریز و به عنوان یک نماد و المان در ورودی جنوب غرب تبریز زیبایی خاصی به این نقطه از شهر خواهد بخشید.

آدی بیگ عنوان کرد: ساخت پل‌های عابر پیاده در مناطق پرتردد شهری و به خصوص مناطقی که خودروهای سنگین حرکت می‌کنند نقش بسزایی در کاهش تصادفات ایفا می‌کند که متاسفانه تصادفات زیادی در ورودی اتوبان که روزانه محل تردد کارگران و شهروندان عزیز می باشد. این شهرداری درتلاش است که در مدت زمان کوتاهی این پل آماده و در خدمت شهروندان عزیز قرار گیرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵