فاز اول پروژه تونل ارتباطی اختصاصی (فیبر نوری) به بهره برداری رسید
فاز اول پروژه تونل ارتباطی اختصاصی (فیبر نوری) به بهره برداری رسید

مهرتبریز-مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز از آغاز بهره برداری فاز اول پروژه تونل ارتباطی اختصاصی (فیبر نوری) شهرداری خبر داد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ محمدرضا کاظمی با بیان این خبر اظهار کرد: در راستای تاکید شهردار تبریز مبنی بر احداث ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری، فاز اول پروژه تونل ارتباطی اختصاصی […]

مهرتبریز-مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز از آغاز بهره برداری فاز اول پروژه تونل ارتباطی اختصاصی (فیبر نوری) شهرداری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ محمدرضا کاظمی با بیان این خبر اظهار کرد: در راستای تاکید شهردار تبریز مبنی بر احداث ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری، فاز اول پروژه تونل ارتباطی اختصاصی (فیبر نوری) شهرداری تبریز به بهره برداری رسید.

کاظمی با بیان اینکه یکی از زیرساخت های مهم توسعه خدمات الکترونیک و دست یافتن به اهداف شهر هوشمند و همچنین داشتن بستر ارتباطی پایدار و ایمن با پهنای باند بالا در مسافت های طولانی شبکه فیبر نوری بوده که فاز اول این پروژه با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار تبریز و همت کارشناسان این سازمان به مرحله اجرا در آمده است.

وی افزود: در این فاز شهرداری های مناطق ۱، ۲ و ۵ با اتصال به این بستر ارتباطی از کلیه خدمات حوزه شهری بهره مند می‌شوند و تمام مسیرهای ایجاد شده در بستر استاندارد منتهی به مرکز داده شهرداری تبریز شده که بزودی شاهد عملیاتی کردن هوشمندسازی تمام مسیرهای ایستگاه‌های اتوبوس بی آر تی، دوربین های چهارراه‌ها، چراغ های راهنمایی و رانندگی، تلویزیون های شهری و سایر خدمات حوزه شهری خواهیم بود.