تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 ژوئن 2018 - 16:50
کد خبر : 7780

فراخوان بین الملی طراحی پارک باغشمال تبریز توسط شهرداری منطقه سه / ارایه خدمات و جلب رضایت شهروندان اولین الویت کاری

فراخوان بین الملی طراحی پارک باغشمال تبریز توسط شهرداری منطقه سه / ارایه خدمات و جلب رضایت شهروندان اولین الویت کاری

مهر تبریز-شهردار منطقه ۳ تبریز، در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت : به زودی با ارائه فراخوان طراحی پارک باغشمال تبریز شاهد اجرای این پارک خواهیم شد .

مهر تبریز-شهردار منطقه ۳ تبریز در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت : به زودی با ارائه فراخوان طراحی پارک باغشمال تبریز شاهد اجرای این پارک خواهیم شد .
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس مرتضی موحدنیا،با تقدیراز همکاری اصحاب رسانه در پوشش فعالیت های شهرداری منطقه ۳ تبریز ، به تشریح فعالیت های منطقه در حوزه های عمرانی، خدماتی و فرهنگی و سرمایه گذاری پرداخت.

 شهردار منطقه سه تبریز، اصحاب رسانه را چشم بینا و زبان گویای جامعه و همچنین یار و یاور شهرداری دانست و افزود: شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی خدمت رسان نیازمند اطلاع رسانی و انتقاد و همچنین پیشنهادات سازانده از سوی رسانه ها عنوان نمود.

سیاست کاری مجموعه شهرداری ارایه خدمات و جلب رضایت شهروندان

وی الویت و سیاست کاری مجموعه شهرداری ارائه خدمات و جلب رضایت شهروندان عنوان کرده و افزود: این امر محقق نمی شود مگر با حضور فعال و با احساس مسئولیت شهروندان در کنار شهرداری، خوشبختانه نمود عینی این احساس مسئولیت و پی گیری امورات را در تمامی ملاقات های مردمی و بازدید های حضوری در محلات و مساجد که منصه ظهور داشته مشاهده نمود.


مهندس موحدنیا، در ادامه تشریح برنامه ها و فعالیت های شهرداری منطقه ۳ ، به اجرای مراحل مقدماتی برای طراحی پارک ۱۰ هکتاری باغشمال از اواخر بهمن ماه گذشته بعد ازتوافق نهایی ما بین ارتش و شهرداری منطقه اشاره نموده و تاکید کرد: در ۱۰ سال گذشته نیز در حوزه فضای سبز شهر تبریز کارهای خوبی من جمله در مجموعه عون ابن علی و حاشیه اتوبان پاسداران و… انجام گرفته است.
وی یادآور شد: برای اجرای هر چه مطلوب و بهتر پارک ۱۰ هکتاری باغشمال، طراحی این پارک را به فراخوان بین المللی گذاشتیم تا بتوانیم نهایت استفاده از نکته نظرات متخصصین و صاحب نظران این حوزه را داشته باشیم.
وی به استقبال خوب معماران برای طراحی پارک باغشمال اشاره کرده و ادامه داد: در این راستا از کشورهای مختلفی همچون کانادا، سنگاپور و… از طریق تماس های تلفنی و ارسال ایمیل استقبال خوبی شده است.

مهندس موحدنیا رویکرد و نگاه شهرداری در طراحی و اجرای این پارک را احیاء و بازآفرینی باغشمال، باغ و عمارتی که یادگار دوران صفویه و قاجار که در دوران پهلوی تخریب گردید، دانست.
وی تاریخ جمع آوری مدارک شرکت در مسابقه طراحی پارک بزرگ باغشمال از سوی شرکت کنندگان را ۲۵ تیرماه اعلام کرده و افزود: بنا به قول و قرار شهرداری با ارتش مقرر است مرداد ماه محل مورد نظر ، از سوی ارتش تحویل شهرداری گردیده تا شاهد شروع و اجرای این پروژه بزرگ خدماتی در این ناحیه از شهر باشیم.

وی در خصوص اهمیت احداث این پارک در موقعیت جغرافیایی اشاره کرده و گفت :احداث این پارک در داخل شهر در میان مناطق مسکونی را از ویژگی های خوب این پارک دانسته و یادآور شد احداث این پارک به سرانه فضای سبز شهرداری منطقه ۳ تبریز  نزدیک به نیم متر خواهد افزود.

جذب سرماگذار از اولویت شهرداری منطقه ۳ تبریز

شهردار منطقه ۳ در ادامه  این نشست به فعالیت شهرداری منطقه در حوزه سرمایه گذاری ، به موقعیت ارزشمند و ویژه پارک جنگلی یادگار امام (ره) اشاره کرد و افزود: در داخل این پارک هتل، سوئیت های اقامتی،  رستوران با طراحی ویژه، پیست دوچرخه سواری، زمین بازی کودکان و فضاهای ورزشی را طراحی کرده ایم که به زودی برای ارائه به سرمایه گذاران آماده خواهیم کرد.

وی وضعیت مالی فعلی شهرداری را نیازمند مشارکت و سرمایه گذاری سرمایه گذران برای حصول درآمد پایدار مناسب ذکر کرده و افزود: خوشبختانه ما در شهرداری منطقه تجارب خوبی دراین حوزه داریم و امیدواریم بتوانیم با فراخوان هایی فعالیت های چشم گیری در حوزه سرمایه گذاری و جذب مشارکت سرمایه گذاران داشته باشیم.
مهندس موحدنیا در حوزه خدمات از احداث پارک های محله ای در محلات کم برخوردار را از اهم برنامه های شهرداری یاد کرد و خبر از احداث پارک های محله ای ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متری در زمین های تحت اختیار شهرداری منطقه یا شناسایی و خرید زمین های اشخاص حقیقی و حقوقی برای اینکار در سطح حوزه منطقه داد.

وی افزود: در این راستا قطعه زمینی تحت مالکیت شهرداری منطقه در کوی سجادیه شهرک طالقانی را با این کاربری شروع کرده ایم و بزودی افتتاح افتتاح پارک محله ای و قطعه زمین دیگری در کنار آن را نیز برای احداث زمین ورزشی اختصاص داده ایم که در حال حاضر عملیات اجرایی آن شروع شده است.

تداوم، شناسایی مکان های مناسب در محلات برای اجرای پارک های محله ای

شهردار منطقه خبر از مذاکره با شرکت آب و فاضلاب شهر تبریز داده و گفت: قطعه زمین یک هکتاری در اختیار آن شرکت را نیز برای ایجاد فضای سبز عمومی در دست اقدام داریم و در تداوم، شناسایی مکان های مناسب در محلات برای اجرای پارک های محله ای کوچک با وسعت ۱۰۰۰ متر مربعی را نیز در حال پیگیری هستیم.
موحدنیا، طراحی و راه اندازی کتابخانه سیار برای اولین بار در شهر تبریز در پارک منظریه شهرداری منطقه ۳ را با رویکرد آموزش شهروندی و آموزش های مختلف تولید محور برای زنان خانه دار برای حمایت از اقتصاد خانواده ها در سطح فرهنگسراهای موجود شهردار منطقه را نیزاز اهم فعالیت های حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ تبریز عنوان کرد.

احداث خیابان ۵۵ متری امتداد خیابان  ارتش

شهردار منطقه ۳ تبریز، احداث خیابان ۵۵ متری امتداد خیابان  ارتش را یکی دیگر از پروژه های مهم در حوزه ترافیکی شهر تبریز دانسته و افزود: احداث خیابان ۵۵ متری امتداد خیابان ارتش از سه راهی ارتش به میدان شهید ناصر مقدم کمربندی میانی ، در بهمن ماه کلید خورده و در این مدت عملیات خاکی آن در حال حاضر بعد از تخریب ساختمان های واقع در مسیر ارتش از پیشرفت ۸۰ درصدی برخوردار است.
وی برآورد اعتبار اولیه این پروژه را ۱۲ میلیارد ریال اعلام کرده و افزود: این خیابان با ۳۵ متر عرض برای عبور وسایل نقلیه و با طراحی حاشیه ۱۰ متری خاص فضای پیاده رو در طرفین که در آن برای عابرین پیاده جایگاه ویژه و ارزشمندی لحاظ شده است احداث میگردد.

موحدنیا کار ویژه و خاص در اجرای این خیابان را هماهنگی با دستگاه های حفار شهر تبریز از جمله شرکت آب و فاضلاب، شرکت برق، شرکت مخابرات عنوان کرده و یادآور شد: مقرر شده این دستگاه ها در مهلت تعیین شده اقدامات خویش را قبل از اتمام خیابان به انجام رسانند، چون بنا به توافق فی ما بین ، تا ۱۰ سال بعد از احداث اجازه حفاری در این خیابان را شهرداری به دستگاه های مذکور نخواهد داد، چون حفاری و تخریب آسفالت خیابان عملاً قابل ترمیم نبوده و باعث حیف و میل بیت المال می گردد.
وی ارزش ترافیکی این پروژه را پر اهمیت شمرده و افزود: با اتمام این پروژه ترافیک جنوب به شمال و بالعکس شهر روان سازی شده و همچون شریان شرق به غرب و بالعکس تبریز تاثیر مطلوبی بر ترافیک شهر خواهد داشت، و همچنین خبر از مسیرگشایی خیابان ۱۸ متری از خیابان حافظ به کمربندی میانی داد.

احداث پارک ۱۰ هکتاری باغشمال در سه راهی ارتش
موحدنیا در مورد سایر پروژه های عمرانی در سطح حوزه شهرداری منطقه به تشریح سه پروژه مهم دیگر پرداخت و گفت: با توجه به احداث پارک ۱۰ هکتاری باغشمال در سه راهی ارتش خیابان آزادی و احداث ایستگاه قطار شهری که منجر به افزایش ترافیکی در این ناحیه خواهد شد،علی رغم  تبدیل این مکان  به چهارراه نیاز به سازه دیگری همچون احداث روگذر اجتناب ناپذیر می نماید .بدین جهت بعد از مطالعات ،طرح این روگذر برای تصویب به شورای ترافیک استان ارسال شده که بعد از تصویب آن تصمیم داریم با طراحی و سازه جدید و متفاوت اقدام به احداث نماییم.


تکمیل آخرین قسمت کمربندی میانی در زیرگذر خرمشهر

تکمیل آخرین قسمت کمربندی میانی در زیرگذر خرمشهر پروژه دیگر عمرانی ترافیکی منطقه را نیز، شهردار منطقه اینگونه توضیح داد: با توجه به درخواست اهالی محل،( انتهای خیابان ۱۵ خرداد) مبنی بر ایجاد راه دسترسی سواره رو از زیر گذر خرمشهر به کمربندی و میدان فاطمیه، شهرداری این درخواست اهالی را به مشاور ارجاع داده و بعد از تصویب شورای ترافیک با ۹ میلیارد ریال اعتبار در حال حاضر اجرا می نمایدکه با اتمام این پروژه اخرین حلقه کمربندی میانی به اتمام خواهد رسید.
شهردار در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد وضعیت روند مرمت و بهسازی کانال ایلی سو گفت: با توجه به مطالعات انجام گرفته و ضرورت مرمت و بهسازی این کانال، شهرداری منطقه این عملیات را بصورت جدی در دستور کار عمرانی خویش قرار داده است.
وی  وجود ویژگی فنی خاص تولید دال های بتنی و شرایط مشکل تهیه بخشی از مصالح را از مشکلات کند شدن زمان پیشرفت پروژه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر روزانه بیش از ۴ قطعه دال برای تولید کننده (شرکت پیش ساخته خانه سازی آذربایجان ) مقدور نیست و به هر حال تصمیم داریم محدوده واقع شده این کانال در سطح حوزه شهرداری منطقه ۳ در کمربند میانی ( میدان بهشتی تا مقابل دانشگاه پیام نور استان ) را تا پایان امسال به اتمام برسانیم.
مهندس موحدنیا در توضیح ارائه خدمات محله ای در سطح حوزه شهرداری منطقه نیز گفت: با اعتبار ۳۵ میلیارد ریالی و با  فعالیت ۳ اکیپ، کف سازی در معابر و پیاده روها، و جدول گذاری در سطح حوزه منطقه در حال انجام است.
وی لکه گیری و آسفالت ریزی اساسی را نیز یکی دیگر از خدمات محله ای عنوان کرده و افزود: در سال جاری با ۴۵ میلیارد ریال اعتبار معاونت فنی و عمرانی منطقه مشغول عملیات لکه گیری در معابر و کوی و خیابان های سطح حوزه می باشد و در صورت نیاز اعتبار این عملیات  تا حد ۶۰ میلیارد ریال قابلیت افزایش خواهد داشت.
شهردار منطقه در پایان این نشست رسانه ای به مراحل پایانی مرمت و بهسازی عمارت داخل پارک باغ امامی اشاره کرده و افزود: با توجه به افتتاح فاز اول این پارک در سال گذشته، اکنون مرمت و بهسازی عمارت وسط این باغ با ۴ میلیارد ریال اعتبار در مراحل پایانی خویش است که با تهیه و نصب وسایل بازی ویژه کودکان ، بزودی شاهد بهره برداری کامل از این پارک باغ خواهیم شد.
وی نورپردازی ویژه پل ابوریحان را نیز از کارهای متفاوت و خاص در سطح شهر از سوی واحد زیباسازی منطقه برشمرد.

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.