فراخوان کنگره سراسری استان حیدر عباسی«باریشماز» منتشر شد
فراخوان کنگره سراسری استان حیدر عباسی«باریشماز» منتشر شد

مهرتبریز: دبیرخانه کنگره سراسری استاد حیدرعباسی «باریشماز» ، فراخوان این کنگره را منتشر کرد.

به گزارش مهرتبریز،احمد فیاضی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه و دبیر اجرایی کنگره ضمن اعلام این خبر افزود: فراخوان کنگره استاد حیدر عباسی«باریشماز» منتشر شده و علاقمندان میتوانند تا تاریخ ٣٠/۶/٩۶ نسبت به ارسال آثار و شرکت در آن اقدام کنند .

احمد فیاضی گفت : هدف از برگزاری این کنگره پاسداشت و ارج نهادن به مقام والای «قلم» و سیری در بیش از نیم قرن پژوهش و فعّالیّت فرهنگی، ادبی و عرفانی استاد عبّاسی ، ایجاد فرصتی برای ارتباط صاحبان اندیشه و هنر، جهت غنای روحیّه‌‎ی کاوشگری جامعه‌‎ی علمی، فرهنگی و هنری و کسب معلومات و آگاهی از یافته‌های نوین در این عرصه و همچنین تجمیع تجربیّات و آشنایی هرچه بیشتر هنرمندان، محقّقین و دانشجویان سراسر کشور با ادبیّات آذربایجان میباشد.

وی گفت: محورهای در نظر گرفته شده برای ارسال آثار به این کنگره عبارتند از : شعر (فارسی و ترکی آذربایجانی) ، نثر (فارسی و ترکی آذربایجانی) ، ـ نقد و پژوهش و ترجمه (از عربی، فارسی و انگلیسی به ترکی آذربایجانی) .

شایان ذکر است کنگره سراسری استاد حیدر عباسی روز های ١۵ و ١۶ آذرماه ١٣٩۶ همزمان با سالروز میلاد پربرکت پیامبر مهربانیها ، حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت در مراغه برگزار خواهد شد .

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵