فراهم شدن شرایط برای جلوگیری از افت فشار گاز در منطقه ۸
فراهم شدن شرایط برای جلوگیری از افت فشار گاز در منطقه ۸
مهر تبریز: مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز از فراهم شدن شرایط برای جلوگیری از افت فشار گاز در ماه‌های سرد سال در این منطقه خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، خدایی گفت: با اقدامات انجام شده شرایط برای انتقال پایدار گاز طبیعی و جلوگیری از افت فشار در ماه‌های سرد سال در منطقه ۸ فراهم شده است.

خدایی افزود: با انجام تعمیرات اساسی در ایستگاه‌های تقویت فشار گاز و پایش خطوط انتقال آماده استفاده از تمام توان عملیاتی برای گذر مطمئن و موفق از فصل سرما هستیم.

وی با اشاره به اهمیت بخشی به ضریب ایمنی بالای انتقال گاز در منطقه شمال غرب کشور اظهار کرد: تاسیسات و مراکز بهره برداری خطوط لوله این منطقه برای تامین گاز مورد نیاز همه بخش‌های مصرف با ضریب اطمینان بالا بر روی مدار قرار دارد.

مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز گفت: نیازسنجی و تامین قطعات یدکی حساس و ضروری و ایجاد بستر مناسب به منظور حضور تیم‌های عملیاتی در تاسیسات و مسیر‌های سخت عبور خطوط انتقال گاز و سرویس دهی به موقع شیر‌های بین راهی ضریب اطمینان برای رساندن سوخت پاک به دست مصرف کنندگان را تقویت می‌کند.

خدایی ادامه داد: در نیمه نخست امسال ۹۸۴ کیلومتر از خطوط لوله این منطقه به طور هوشمند تمیز شده و چهار هزار و ۲۱۷ کیلومتر ولتاژگیری و ۲ هزار و ۹۵۸ کیلومتر نشت یابی توسط پرسنل منطقه انجام شد.

وی یادآور شد: در زمستان سال گذشته با وجود سرمای بی سابقه در سردترین نقطه ایران که استمرار سرما نیز کم سابقه بود با تلاش‌های همکاران این منطقه با موفقیت از بحران گاز عبور کردیم و امید است امسال نیز همانند سال‌های قبل در این زمینه موفق عمل کنیم.

خدایی افزود: با در نظر گرفتن تجربیات سال‌های قبل پیش از آغاز فصل سرما تجهیزات، امکانات و لوازم یدکی مورد نیاز برای تعمیر خطوط لوله و تاسیسات در مواقع اضطراری فراهم شده و این منطقه با برخورداری از تجهیزات و امکانات برای انتقال پایدار گاز در زمستان پیشرو آماده است.