فرشکاران مطرح کرد: «حمل و نقل» و «آب» بیشترین سهم اعتباری آذربایجان‌شرقی از سفر رئیس جمهور
فرشکاران مطرح کرد: «حمل و نقل» و «آب» بیشترین سهم اعتباری آذربایجان‌شرقی از سفر رئیس جمهور

مهرتبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، بیشترین سهم اعتباری سفر رئیس جمهور به استان را مربوط به حمل و نقل با سهم ۲۱٫۵ درصد و منابع آب با سهم ۱۹ درصد اعلام کرد. به گزارش خبرنگار ما از آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران صبح امروز در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت مصوبات سفر رئیس جمهور به […]

مهرتبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، بیشترین سهم اعتباری سفر رئیس جمهور به استان را مربوط به حمل و نقل با سهم ۲۱٫۵ درصد و منابع آب با سهم ۱۹ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ما از آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران صبح امروز در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت مصوبات سفر رئیس جمهور به استان پرداخت و گفت: سفر رئیس‌جمهور در مورخ ۳۱ اردیبهشت جاری، منجر به تصویب ۱۷۰مصوبه با اعتبار حدود ۱۹،۵ همت شد که با لحاظ ۲۰ همت اعتبار از محل تسهیلات بانکی به ۴۰٫۵ همت می‌رسد.
وی افزود: منابع تامین اعتبار این مصوبات که مقرر گردیده طی ۳ سال پرداخت شود شامل «منابع عمومی برنامه و بودجه کشور، استان، ماده ۵۶ و دستگاه اجرایی» ۵۷ درصد، «منابع داخلی و فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی» ۳۰ درصد، «تسهیلات و مشارکت» ۱۱درصد و «نهادهای حمایتی (ستاد جرایی فرمان امام ، بنیاد مستضعفان و صندوق کارآفرینی امید)» و «منابع وزارت نفت» است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: مبلغ۱۶۰ میلیارد تومان در قالب مسئولیت اجتماعی و وزارت نفت اختصاص می‌یابد.
فرشکاران توضیح داد: فصل حمل و نقل با (۲۱٫۵ درصد)، شامل پروژه‌هایی مثل راه آهن تبریز – میانه، آزادراه مراغه – هشترود – نقده- تمرچین، بزرگراه بستان آباد – سراب – نیر، آزادراه تبریز – مرند – بازرگان، تکمیل راه‌های روستایی و تکمیل ۱۴ کیلومتر از راه مرند – ایوغلی و فصل منابع آب با (۱۹ درصد)، شامل پروژه‌های آبرسانی به شهر میانه، بهره برداری از رودخانه ارس، تکمیل سد خداآفرین و قیز قلعه سی، شبکه آبیاری و زهکشی آیدوغموش میانه و شبکه آبیاری و زهکشی سهند به ترتیب بیشترین سهم از مصوبات سفر را به خود اختصاص داده‌اند.
وی ابراز داشت: سهم فصل کشاورزی و منابع طبیعی (۱۴٫۵درصد)، فصل حمایتی (۱۰درصد) و سهم فصل‌های انرژی، آموزش و پرورش، آب و فاضلاب و بهداشت در مجموع ۱۹ درصد است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: از مجموع تعهدات بودجه عمومی، مبلغ ۸ هزار و ۴۴۹ میلیارد تومان سهم سازمان برنامه و بودجه کشور و مبلغ یک هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان مربوط به سهم استان است.
فرشکاران توضیح داد: تا پایان دی ماه مبلغ دو هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان بابت تعهدات سال ۱۴۰۱ سازمان برنامه و بودجه و استان تخصیص یافته است که حدود ۹۳ درصد اعتبارات تخصیص یافته توسط استان دریافت و به میزان ۶۳ درصد اعتبارات تخصیص یافته توسط دستگاه‌های اجرایی جذب شده است.
وی میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را حدود ۶۲ درصد اعلام و اضافه کرد: تعداد ۲۸ پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰درصد و تعداد ۱۲ پروژه دارای پیشرفت بالای ۹۰ درصد هستند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵