فروش شانزده میلیارد و چهارصد و چهل میلیون ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب آذربایجان شرقی
فروش شانزده میلیارد و چهارصد و چهل میلیون ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب آذربایجان شرقی

مهرتبریز-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از فروش بیش از شانزده میلیارد و چهارصد و چهل میلیون ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب آذربایجان شرقی خبر داد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛”سیدقاسم ناظمی” اظهار داشت: این دوره از طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان “پاییزه کتاب ۱۴۰۰” از بیست و نهم […]

مهرتبریز-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از فروش بیش از شانزده میلیارد و چهارصد و چهل میلیون ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب آذربایجان شرقی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛”سیدقاسم ناظمی” اظهار داشت: این دوره از طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان “پاییزه کتاب ۱۴۰۰” از بیست و نهم آبان تا سوم آذرماه جاری در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور اجرا شد و ۶۳ کتابفروشی از استان نیز در این طرح مشارکت کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در این دوره ۴۰ کتابفروشی از تبریز و ۲۳ کتابفروشی از شهرستانهای مراغه، هشترود، شبستر، مرند، قره‌آغاج، ملکان، عجب‌شیر، بستان‌آباد، میانه، بناب، اسکو، جلفا، اهر و کلیبر مشارکت کردند و کتابفروشی های شایسته از تبریز ، کتابفروشی پژوهش از مرند و کتاب شهر تبریز بیشترین فروش را داشته اند.
وی ادامه داد: در طول مدت برگزاری طرح پاییزه کتاب در استان بیست هزار و سیصد و پنجاه و دو نسخه کتاب به ارزش شانزده میلیارد و چهارصد و چهل میلیون ریال فروخته شد .
وی با بیان اینکه سقف مجاز خرید کتاب در این طرح ۳۰۰ هزار تومان و سقف یارانه‌ی خرید برای هر خریدار ۶۰ هزار تومان تعیین شده بود، اضافه کرد: در طرح پاییزه کتاب خریداران کتاب‌های تالیفی را با یارانه‌ی ۲۰ درصدی و کتاب‌های ترجمه‌ای را با یارانه‌ی ۱۵ درصدی از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کردند.