فروش گوشت مرغ بیش از ۲۰۴۰۰ تومان گران ‌فروشی می باشد
فروش گوشت مرغ بیش از ۲۰۴۰۰ تومان گران ‌فروشی می باشد
مهرتبریز--رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان ‌شرقی از احداث کشتارگاه صنعتی در شهرستان اهر با سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی خبر داد.

مهرتبریز–رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان ‌شرقی از احداث کشتارگاه صنعتی در شهرستان اهر با سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مهندس اکبر فتحی در جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان اهر از افزایش ۴ برابری تولیدات بخش کشاورزی آذربایجان ‌شرقی نسبت  به دوران پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار داشت: ارتقای بهره ‌وری در بخش‌های مختلف کشاورزی جزو برنامه‌ های اولویت ‌دار جهادکشاورزی آذربایجان ‌شرقی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی با بیان این‌که توانایی افزایش تولید محصولات کشاورزی در اراضی دیم در هر هکتار به ۳ تن در شهرستان اهر را داریم، افزود: اصلاح ارقام کشت و ارتقای بهره ‌وری می‌تواند به افزایش تولید محصولات کشاورزی در شهرستان اهر منجر شود.

وی ادامه داد: امسال با وجود توزیع دو برابری بذر اصلاح شده گندم نسبت به سالزراعی قبل ، با کمبود بذر اصلاح شده در استان آذربایجان ‌شرقی مواجه بودیم که امری مبارک است چرا که نشان می‌ دهد کشاورزان به اصلاح ارقام کشت رغبت پیدا کرده‌اند.

مهندس فتحی با ذکر این‌ که در توزیع کود بین شهرستان ‌های آذربایجان ‌شرقی تفاوتی قائل نیستیم، ابراز داشت: کودهای توزیع شده در بین کشاورزان  از کیفیت خوبی برخوردار بوده و استفاده درست از کود در افزایش تولید و کیفیت محصولات کشاورزی تأثیر بسزایی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی بر لزوم توسعه واحدهای گلخانه‌ای، صنایع تبدیلی وتکمیلی و پرورش ماهی درشهرستان‌ها تأکید کرد و گفت: کارگروه رفع موانع تولید استان تماماً برای گره‌گشایی از مشکلات تولیدکنندگان تلاش می‌کند.

وی تصریح کرد:  ایجاد گلخانه ‌های ۳۰۰۰ مترمربعی در شأن و منزلت شهرستان اهر نیست، در استان ۲ واحد گلخانه با مقیاس بزرگ داریم که هر دو واحد گلخانه متعلق به اهری‌ هاست از این‌ رو باید برای ایجاد واحدهای گلخانه‌ای بزرگ درشهرستان اهر تلاش مضاعفی کنیم.

مهندس فتحی از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی برای ایجاد شهرک گلخانه‌ای در شهرستان اهر خبر داد و یادآور شد: هیچ ‌گونه محدودیتی در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ایجاد شهرک گلخانه‌ای در شهرستان اهر نداریم و شرکت شهرک‌های کشاورزی استان آماده است اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این ‌که برای رفع موانع بزرگترین میدان دوآب شمال ‌غرب کشور در شهرستان اهر همکاری‌های لازم را انجام می‌دهیم، بیان کرد:  میدان دوآب در حوزه محیط زیست به مشکل برخورده است از این ‌رو تلاش می‌کنیم تا در استان حل کنیم و اگر قابل حل نبود از طریق وزارتخانه پیگیری می‌کنیم.

وی افزود:  سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌ شرقی در حوزه قلع و قمع و جلوگیری از تغییر کاربریهای غیر مجاز به دید دیگران ظالمانه رفتار می‌کند اما در حقیقت جهادکشاورزی به وظیفه قانونی عمل می‌کند.

مهندس فتحی با اشاره به صادرات سیب آذربایجان ‌شرقی گفت:  حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق صندوق توسعه کشاورزی جهت صادرات سیب‌ استان  به عراق تخصیص یافته ؛ لذا در صورت همکاری مسئولین وکشاورزان اهری آماده صادرات سیب شهرستان اهر هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی گفت: ۱۰درصد تراکتورهای توزیعی آذربایجان ‌شرقی در اختیار کشاورزان شهرستان اهر قرار گرفته است و از طرفی تفاوت قیمت تراکتور باعث شده تا متقاضیان خرید تراکتور در استان افزایش یابد.

وی با بیان این‌ که قیمت هر کیلو گوشت مرغ در بازار استان  ۲۰۴۰۰  تومان است، تأکید کرد: قیمت گوشت مرغ در استان آنالیز شده و هر کیلو گوشت مرغ ۲۰۴۰۰ تومان است و اگر بیش از این باشد گران ‌فروشی بوده که باید سازمان صمت آذربایجان ‌شرقی به موضوع ورود کند.

مهندس فتحی از بهینه ‌سازی الگوی کشت به منظور افزایش تولید در آذربایجان ‌شرقی خبر داد و گفت: اگر بگوییم اصلاح الگوی کشت نداریم دروغ است، اما به دنبال بهینه ‌سازی الگوی کشت هستیم تا در نتیجه آن منجر به افزایش تولید محصولات کشاورزی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی از احداث کشتارگاه صنعتی در شهرستان اهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد و بیان کرد: تسهیلات۳۰ میلیارد تومانی برای کشتارگاه صنعتی شهرستان اهر اختصاص می‌یابد که طبق برنامه زمان‌ بندی؛ این کشتارگاه در سال  ۱۴۰۰  به بهره ‌برداری می‌رسد.

وی با انتقاد از افزایش قیمت گوشت قرمز در استان گفت:   علی‌رغم کاهش قیمت دام زنده در آذربایجان ‌شرقی؛ هنوز قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش نیافته است از این ‌رو لازم است تا سازمان صمت استان به قیمت گوشت قرمز ورود کند.

مهندس فتحی از اجرای کشاورزی قراردادی در سطح استان آذربایجان ‌شرقی خبر داد و خاطرنشان کرد:  طرح کشاورزی قراردادی را در حوزه کلزا شروع کرده‌ایم و نیاز است تا این طرح را به حوزه سیب، گندم و سایر محصولات کشاورزی گسترش دهیم.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵