فضای کسب و کار با رویکرد فناورانه و نوآوری در جریان است
فضای کسب و کار با رویکرد فناورانه و نوآوری در جریان است
مهرتبریز-مدیرکل‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت؛ فضای کسب و کار با رویکرد فناورانه و نوآوری در جریان است.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی؛ حسین فتحی مدیر کل‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در جمع کارگران شرکت سایپا آذربایجان (سمتکو) که به مناسبت گرامیداشت دهه فج،جشن پیروزی انقلاب برگزار شد با بیان نقش کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: تلاشگران عزیز کشور ایران اسلامی برترین دنیا در تمامی عرصه های مختلف نظامی،اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی قرار دارند.
فتحی به موضوع توسعه و تغییر در فضای کسب و کاراشاره نموده گفت: آینده مشاغل به سمتی میرود که بعضی از مشاغل از بین رفته و تحقیقات به ما نشان می دهد بعد از ۴تا ۵سال آینده سی تاچهل درصد مشاغل از بین خواهد رفت که به جای آن مشاغل شغل های دیگری جایگزین خواهد شد.
وی افزود: در آینده مشکلی برای فرصت های شغلی وجود ندارد بلکه مشکل بر سر مهارت ها است وآینده مشاغل هم به لحاظ گسترش فضای مجازی و فضای دیجیتالی هم گسترش انتظارات و رخدادهای جدیدی که نسل جدید با خودش آورده است و هم رویکرد فناوری و نو آوری که به جامعه کسب و کار ما تعیین شده است در حرکت و تکاپو خواهد بود.
مدیرکل‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی ادامه داد؛ مدیران واحد های تولیدی صنعتی و خدماتی برای اینکه بتوانند در بازار کسب و کار بمانند و آینده مشاغل را تصور کنند باید رویکرد خود را عوض کنند هم به رویکرد بازاریابی نوین و هم نحوه مدیریت بر منابع انسانی ورود کنند.
فتحی تصریح کرد؛ رفته به رفته نیرو های جوانی جایگزین می شوند که به این جوانان نسل هزاره سوم و نسل z می گوییم که نگرش ها وانتظارات و رفتار های نسل هزاره سوم و نسل z مقداری متفاوت می باشد که این نیروها با گرایش های مختلف، رفتار های مختلف و جدید وارد بازار کار شده اند و در این راستا مدیریت بر منابع انسانی که مهم ترین سرمایه واحد های صنعتی هستند باید متفاوت شود تا موفق شویم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه صیانت از منابع انسانی یکی از برنامه های اولویت دار هست افزود الحمدالله با اقداماتی که توسط مدیریت جدید شرکت که در مسائل های فنی و مسایل های انسانی وارد هستند تا در مشاغل آینده دچار مشکل نشویم.
فتحی با اشاره به مقام و منزلت کار و گارگر خطاب به کارگران تلاشگران شرکت اظهار کرد: از امام صادق روایت هست که هرکس کاری را برای کسب روزی حلال برای خود و خانواده اش انجام دهد در حال عبادت است و در حقیقت شرکت سمتکو عبادتگاهی برای این تلاشگران شرکت محسوب می شود.
فتحی به نقش بی بدیل کارگران و نقش آفرینی آنان در جریان انتخابات اشاره نموده و گفت،انتخابات مظهر شکوه ملت بزرگ ایران و نشان از نقش مردم در تصمیم گیریها برای آینده ی بهتر کشورشان است و قطعا با حضور پررنگ تر از گذشته و انتخاب اصلح،دین خود را همچون عرصه های مختلف به ایران اسلامی ادا خواهند کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵