احصا ۵۰ محور برای بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور
احصا ۵۰ محور برای بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور

مهر تبریز- قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر اینکه نقشه مهندسی فرهنگی کشور باید مورد بازنگری قرار گیرد، گفت: ۵۰ محور برای بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور احصا شده است. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حریزاوی قبل از ظهر امروز پنج شنبه در ارتباط تصویری با همایش […]

مهر تبریز- قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر اینکه نقشه مهندسی فرهنگی کشور باید مورد بازنگری قرار گیرد، گفت: ۵۰ محور برای بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور احصا شده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حریزاوی قبل از ظهر امروز پنج شنبه در ارتباط تصویری با همایش اصلاح ساختارهای فرهنگی کشور در تبریز، گفت: ۵۰ محور برای بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی در رویه‌ها و فرآیندهای حاکم، سیاست‌های فرهنگی و اهداف و رویکردها در دستور کار قرار گرفته‌است.

حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی سپس افزود: موضوع بازسازی انقلابی ساختار فرهنگ و رسانه کشور، دغدغه‌ای است که مقام معظم رهبری در این دولت مطرح کرده‌اند چراکه ساختار فرهنگی کشور دچار یک ناکارآمدی بوده و در حال درجا زدن است.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه ما به عنوان متولیان انقلاب باید به وظیفه خود عمل کنیم و برای تحقق منویات و مطالبات رهبری تلاش نمائیم، افزود: دولت گذشته اعتقادی به مهندسی فرهنگی و زیرساخت‌های فرهنگی نداشت و شاهد خسارت‌های فراوانی به حوزه فرهنگ در دولت قبل بودیم.

حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی ادامه داد: ولی با این حال دولت جدید به این موضوع معتقد است که باید در زمینه فرهنگی کار کرد و برنامه داشت و با جدیت اهداف و برنامه‌ها را جلو برد.

وی فرهنگ را پدیده‌ای مرکب دانست و افزود: وظیفه ما در فعالیت‌های فرهنگی گفتمان سازی و جریان سازی است یعنی فرهنگ باید به مطالبه‌ای عمومی تبدیل شود.

وی ادامه داد: عموم فعالان فرهنگی و عاقله منتشره انقلاب اسلامی اعم از جامعه روحانیت و مداحان و مبلغان، هنری‌ها، ورزشی‌ها، قرآنی ها و رسانه‌ای‌ها باید این مطالبه را تبدیل به گفتمان کنند تا مؤثر واقع شود.

حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی سپس گفت: این خواسته مقام معظم رهبری از دولت در خصوص اصلاح ساختارهای فرهنگی کشور همچنین باید توسط نخبگان مطالبه شود و این ساختار فرسوده فرهنگی کشور باید به روز رسانی شده و در این راستا مردم نیز پای کار آمده و فعالیت داشته باشند.