قربانی لینک جعلی سهام عدالت به۹۹۰ میلیون ریال خود رسید
قربانی لینک جعلی سهام عدالت به۹۹۰ میلیون ریال خود رسید
مهر تبریز: سرپرست پليس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: شهروندي که در يکي از شبکه هاي اجتماعي با کليک برروي لينک جعلي سهام عدالت 990 ميليون ريال از دارايي خود را از دست داده بود با اقدام به موقع پليس فتا به حق خود رسيد.
به گزارش مهر تبریز، سرهنگ”اصغر شیخ نژاد” در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و با ارائه شکوائیه خود با بیان اینکه پس از کلیک بر روی لینک جعلی سهام عدالت مورد بزه واقع شده است از پلیس فتا درخواست رسیدگی به موضوع را خواستار شد.
وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد شاکی پرونده از شماره شخصی پیامکی با عنوان دریافت سود سهام عدالت دریافت می نماید که حاوی لینک بوده و وی برای مشاهده محتوای آن پیام بر روی لینک جعلی کلیک کرده و پس از طی مراحل مبلغ ۹۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی وی برداشت غیرمجاز صورت می‌گیرد.
سرهنگ “شیخ نژاد” تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا به محض دریافت شکوائیه رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که با بررسی های فنی و تخصصی موفق به شناسایی فرد کلاهبردار شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی اقدامات لازم پیرامون موضوع صورت گرفت.
این مقام انتظامی بیان داشت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری های دقیق و همچنین اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا استان مبلغ برداشتی به حساب فرد قربانی عودت و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.
سرهنگ “شیخ نژاد” با اشاره به اینکه ارسال کنندگان لینک‌های جعلی هدفی جز سرقت اطلاعات بانکی شهروندان را ندارند بیان داشت: اعتماد به این افراد و مراجعه به لینک‌های ارسالی می‌تواند زمینه سوءاستفاده از اطلاعات کاربران را فراهم سازد و چنانچه شهروندان پیام‌هایی تحت عنوان ثبت نام سهام عدالت دریافت کردند که حاوی لینک بود، آگاه باشند که در معرض کلاهبرداری قرار گرفته‌اند و به هیچ وجه روی لینک مربوطه کلیک نکنند.
وی تصریح کرد: یکی از مشخصه‌های تشخیص پیامک‌های جعلی حاوی لینک‌های آلوده، ارسال این پیامک‌ها با شماره تلفن‌های شخصی و غیرسازمانی است لذا هموطنان عزیز باید در برابر چنین پیام‌هایی هوشمندانه رفتار کنند.
سرپرست پلیس فتا استان به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: بر روی پیامک ها و لینک های جعلی ارسال شده تحت هیچ شرایطی کلیک نکرده و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدید مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  WWW.Cyberpolice.gov.ir  و یا تماس با مرکز فوریتهای سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ گزارش نمائید.
اسماعیل رحیمی / هشترود

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵