قلع و قمع ۱۲۰ فقره از تغییر کاربری های غیر مجاز در اراضی کشاورزی در استان آذربایجان شرقی درشش ماهه اول سال
قلع و قمع ۱۲۰ فقره از تغییر کاربری های غیر مجاز در اراضی کشاورزی در استان آذربایجان شرقی درشش ماهه اول سال
مهرتبریز-فرمانده يگان حفاظت از اراضي کشاورزي استان آذربايجان شرقي از قلع و قمع 120 فقره از تغییر کاربریهای غیر مجاز در این استان خبر داد.

مهرتبریز-فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان آذربایجان شرقی از قلع و قمع ۱۲۰ فقره از تغییر کاربریهای غیر مجاز در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سرهنگ شهریار کاظم پور در گفتگو با خبرنگاران گفت: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت و ساز بدون اخذ مجوز های قانونی ممنوع بوده و برای واحدهای صنعتی و تولیدی نیز تغییر کاربری با در نظر گرفتن درجه زمین و نوع خاک منطقه و سایر شرایط ضروری در اختیار بخش صنعت قرار می‌گیرد.
وی افزود: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و با عنایت به صدور احکام قطعی از سوی مقامات قضایی و به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زمین های کشاورزی و باغات، به منظور جلوگیری از خردشدن اراضی کشاورزی و برخورد با تغییر کاربری های غیرمجاز از ابتدای سال ۹۸ تا پایان شش ماهه اول سال بیش از ۱۲۰ مورد احکام قضایی قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز در جهت حفظ اراضی زراعی انجام گرفته است.
سرهنگ کاظم پور گفت: بیشترین موارد مربوط به شهرستان تبریز و شهرهای نزدیک کلانشهر تبریز می باشد، در این راستا تعدادی از مستحدثات غیرمجاز توسط گشت دهگردی شناسایی و اقدامات پیشگیرانه انجام خواهد گرفت.
وی اظهار نمود: تاکنون بیش از ۱۲۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده است که از این تعداد ۱۸۲ مورد مربوط به گزارشات مردمی و ۲۴۰ مورد مربوط به شهرستان تبریز می باشد.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان تاکید کرد: بی شک مشارکت و نظارت عمومی مردم شریف استان، بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه می باشد.
وی گفت: از مردم شریف استان درخواست می کنیم در شناسایی و تغییرکاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح استان، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی را یاری نمایند.
سرهنگ کاظم پور افزود: سامانه تلفنی ۱۳۱ با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی راه اندازی شده و آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات مردمی در این خصوص است.