لزوم افزایش تولید در بخش صنعت آذربایجان شرقی
لزوم افزایش تولید در بخش صنعت آذربایجان شرقی
مهرتبریز-استاندار آذربایجان شرقی گفت: انتظار از بخش صنعت، معدن و تجارت استان افزایش محسوس تولید است و بر این اساس باید کار‌های عقب مانده با تلاش شبانه روزی جبران شود.

 

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی؛ مالک رحمتی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان اظهار کرد: باید با سرعت بخشیدن به کار‌ها زمینه رضایتمندی کامل مردم، فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان فراهم شود.

وی یادآور شد: آذربایجان شرقی استان مستعدی است و بر این اساس باید از این ظرفیت‌ها به نحو احسنت استفاده شود.

رحمتی افزود: بیش از ۹۰ درصد صنعت و تولید آذربایجان شرقی دست بخش خصوصی است و آنان بیشتر مدیریت می‌کنند بر این اساس بخش خصوصی منتظر بخشنامه نمی‌ماند حرکت پا به پای آنها هنر محسوب می‌شود و نباید بخش خصوصی را پشت در نگه داشت.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: وقت کم است و سال، سال جهش تولید است بر این اساس باید با هم افزایی بخش خصوصی و دولتی کار‌ها را به خوبی پیش ببریم.

رحمتی ادامه داد: هشت میلیارد تن ذخایر قطعی معدنی در آذربایجان شرقی وجود دارد که این ظرفیت منطقه را به نخستین استان معدنی کشور تبدیل کرده است و اکنون ۵۲ نوع مواد معدنی وجود دارد و گل سرسبد آن مس است.

وی گفت: تکمیل طرح توسعه مس با ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری یکی از طرح‌های بزرگ ملی و استانی است که محقق می‌شود.

رحمتی اضافه کرد: ایجاد شهرک پایین دستی مس موجب تحول شگرفی در آذربایجان شرقی می‌شود و این یکی از اهدافی است که باید در استان تحقق یابد.

در این مراسم عبدالحمید سرتیپی به عنوان مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات ۱۰ ماهه سیدمحمد جعفر عظمایی تجلیل شد.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵