لزوم پیگیری حل مشکل عدم واریز عوارض خروج از کشور و همچنین محدودیت تردد ارس پلاک ها
لزوم پیگیری حل مشکل عدم واریز عوارض خروج از کشور و همچنین محدودیت تردد ارس پلاک ها
مهر تبریز-در دیدار سرهنگ یدالله جهان آرا فرمانده انتظامی شهرستان جلفا با امام جمعه منطقه آزاد ارس - جلفا مسائل و مشکلات مربوط به عدم واریز عوارض خروج از کشور به حساب منطقه آزاد ارس و همچنین مشکلات تردد ارس پلاک ها مطرح گردید که حجت الاسلام سنجری خواستار پیگیری در راستای حل این مشکلات شد.

مهر تبریز-در دیدار سرهنگ یدالله جهان آرا فرمانده انتظامی شهرستان جلفا با امام جمعه منطقه آزاد ارس – جلفا مسائل و مشکلات مربوط به عدم واریز عوارض خروج از کشور به حساب منطقه آزاد ارس و همچنین مشکلات تردد ارس پلاک ها مطرح گردید که حجت الاسلام سنجری خواستار پیگیری در راستای حل این مشکلات شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه جلفا ،حجت الاسلام و المسلمین سنجری در این دیدار خاطر نشان کرد : عوارض خروج از کشور ؛ می بایست به حساب منطقه آزاد ارس واریز شود تا در راستای عمران ، آبادانی و پیشبرد اهداف منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا هزینه شود که متاسفانه مدتی است این مبالغ به حساب خزانه کشور واریز می گردد که نیازمند پیگیری جهت حل این مشکل است .

امام جمعه جلفا در ادامه ضمن تاکید بر حل مشکلات تردد خودروهای ارس پلاک از سوی پلیس راهور خواستار پیگیری و رفع محدودیت های ایجاد شده برای تردد خودروهای سواری با پلاک منطقه آزاد ارس در استان آذربایجان شرقی شد .

براساس این گزارش ، سرهنگ جهان آرا فرمانده انتظامی شهرستان جلفا نیز در این خصوص گفت : عوارض خروج از کشور به صورت آنلاین و متمرکز بوده که یک امر کشوری است و توسط پنج نهاد تصمیم گیری می شود که شهرستان هیچ نقشی در آن ندارد و به صورت کاربر در این راستا عمل می کند .

وی در خصوص مشکلات تردد خودروهای ارس پلاک نیز گفت : محدودیت های اعمال شده برای تردد ارس پلاک ها طی بخشنامه راهور ناجا و به استناد دستور از مقامات دولتی ابلاغ شده است و با توجه به محدوده مشخص شده تنها ساکنان شهر جلفا میتوانند تردد نمایند که در این خصوص هم عوارض خروج از کشور و هم مشکلات ایجاد شده برای تردد خودروها مکاتبات و عواقب آن از سوی فرماندهی انتظامی شهرستان جلفا به مسئولین امر صورت گرفته است .

گفتنی است تاکنون حدود ۹ هزار دستگاه انواع خودروهای خارجی ارس پلاک در منطقه آزاد ارس پلاک گذاری شده است.