مبارزه با فرار مالیاتی، مهم ترین رویه اداره کل در تامین درآمدهای مالیاتی است
مبارزه با فرار مالیاتی، مهم ترین رویه اداره کل در تامین درآمدهای مالیاتی است

 مهرتبریز- مدیر کل امور مالیاتی استان گفت: امروزه مالیات مهم‌ترین منبع درآمدی دولت محسوب می‌شود و سیاست‌های اقتصادی بر مبنای آن تعیین می‌شود در این راستا مبارزه جدی با فرار مالیاتی جزو برنامه های اولویت دار اداره کل امور مالیاتی است. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عیسی اورج زاده، مدیر کل امور مالیاتی استان افزود: […]

 مهرتبریز- مدیر کل امور مالیاتی استان گفت: امروزه مالیات مهم‌ترین منبع درآمدی دولت محسوب می‌شود و سیاست‌های اقتصادی بر مبنای آن تعیین می‌شود در این راستا مبارزه جدی با فرار مالیاتی جزو برنامه های اولویت دار اداره کل امور مالیاتی است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عیسی اورج زاده، مدیر کل امور مالیاتی استان افزود: سازمان امور مالیاتی به سمت هوشمندسازی حرکت کرده است و تمامی فعالیت‌های آن به صورت الکترونیکی انجام می شود و در حال اجرای یک ابر پروژه اقتصادی به نام “سامانه پایانه فروشگاهی” است که تمامی مودیان در این سامانه و پایانه فروشگاهی ثبت نام می شوند و به سازمان مالیاتی متصل خواهند شد.
اروج زاده در ارتباط با افزایش درآمدهای مالیاتی در سال آینده افزود: رویه اداره کل امور مالیاتی مبارزه با فرار مالیاتی و کاهش بار مالیاتی بر روی مودیان موجود می باشد و در سال آینده نیز این رویه با جدیت پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: در این خصوص نسبت به تشکیل کارگروه فرار مالیاتی در استان اقدام گردیده و با همکاری نیروهای مجرب اداره کل اطلاعات نسبت به شناسایی ۶۴ شرکت که دارای فرار مالیاتی بوده اند اقدام گردیده و این گروه توانسته نسبت به شناسایی نزدیک پنج هزار و شش صد میلیارد تومان فرار مالیاتی در کل کشور اقدام نماید که با استفاده از احکام قانون مالیاتهای مستقیم نسبت به اقامه دعوا علیه مرتکبین جرم اقدام گردیده و پرونده های مطروحه در اداره کل دادگستری مطرح می باشند که لازم است بابت پیگیری پرونده های مطروحه از اداره کل دادگستری استان قدردانی به عمل شود.
اروج زاده گفت رویه اداره کل امور مالیاتی تکریم ارباب رجوع و کمک به واحدهای تولیدی و شرکتهای دانش بنیان می باشد که بخشودگی جرایم مالیاتی یکی از این موارد می باشد و به مناسبت گرامی داشت دهه مبارک فجر نیز بخشودگی جرایم مالیاتی خوبی صورت گرفته و جمعا در یازده ماهه ۱۴۰۱ نزدیک هزار و چهارصد میلیارد تومان بخشودگی در استان انجام گرفته که این امر در راستای تسهیل و کارگشایی امور مودیان خصوصا واحد های تولیدی مثمر ثمر واقع گردیده است.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص معافیتهای مالیاتی و برخورداری فعالین اقتصادی از معافیتهای مالیاتی، افزایش شش برابری در مقایسه با سنوات قبل انجام یافته است و اقدامات بهینه ای در این راستا انجام گرفته که امیدواریم در رشد اقتصادی استان موثر باشد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵