متأسفانه بدلیل عدم ارتباط با اصحاب رسانه نتوانستیم عملکرد خود را به اطلاع مردم برسانیم
متأسفانه بدلیل عدم ارتباط با اصحاب رسانه نتوانستیم عملکرد خود را به اطلاع مردم برسانیم
مهرتبریز-رئیس هیأت کاراته آذربایجان شرقی گفت: عدم وجود همدلی در بین کاراته کاران و همچنین وجود یک رقابت ناسالم در سنوات گذشته از عوامل بازدارنده در پیشرفت و ارتقاء این ورزش در استان طی سال های اخیر بوده است.

به گزارش مهرتبریز، محمد افسری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان این مطلب افزود: برای اینکه از این شرایط خارج بشویم، در ابتدا سعی کردیم رویکرد احترام به پیشکسوتان کاراته استان را در سرلوحه کار خودمان قرار دهیم و در مرحله بعد با انتخاب افراد مستعد و برنامه دار در بحث کمیته ها، برای فعال شدن هر بیشتر کمیته ها از تک تک ایشان قول گرفتیم تا برای رسیدن به هدف نهایی هیات که کسب جایگاه واقعی کاراته آذربایجان شرقی می باشد، از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی گفت: هر مجموعه‌ای که نشست خبری ترتیب می‌دهد دو مهم را در مجموعه خود نهفته می داند؛ گام اول این هست که  گزارش و عملکرد خود را ارائه می‌دهد و مرحله دوم  میزان آمادگی و کاری  مجموعه  در مقابل نمایندگان رسانه‌ها و مردم از بعد  پاسخ گویی می باشد.

افسری در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری آریا گفت:دلیل وجود حاشیه‌ها در هیأت کاراته استان جنگ زرگری است واگر یک انتصاب به نفع مخالفان هیأت انجام بدهم و کرسی را در دست بگیرند همه حاشیه‌ها جمع خواهد شد ولی نگرش ما در هیأت اینگونه نیست .

رئیس هیأت کاراته آذربایجان شرقی عنوان داشت: به رغم اینکه فعالیت وسیعی در حوزه ورزش کاراته استان انجام می‌دهیم متأسفانه بدلیل وجود حلقه مفقوده و ارتباط تنگاتنگ بین هیأت و اصحاب رسانه نتوانستیم عملکرد مجموعه را در خور آن ارایه دهیم.

وی با انتقاد از افول کاراته استان در برهه‌ای از زمان اذعان داشت: متأسفانه زمانی بود که در جدول مسابقات وقتی اسم آذربایجان می‌آمد تیم‌های دیگر به این وضعیت به چشم ایستگاه استراحت نگاه می‌کردند که باعث تأسف بود.

افسری با اشاره به پیشینه قهرمانی استان آذربایجان شرقی در رشته کاراته، اضافه کرد: در گذشته با وجود اساتید و پیشکسوتان بنام کاراته استان در سطح کشور زبان زد بودیم ولی با گذر زمان و مخصوصاً در زمان شیوع کرونا و به دنبال آن در دوره سرپرستی افول کرده و در نهایتاً زمانی که ما هیأت را تحویل گرفتیم هیچ چیز در هیأت کاراته نبوده است و این گفته سند می‌شود و حتی در بحث سخت افزاری اتاق‌های هیأت لامپ هم نداشته و سقف هم چکه می کرده و اتاق‌های هیأت در فصل گرما و سرما قابل تحمل نبود.

افسری با بیان اینکه در کاراته ۲ بخش آزاد و کنترلی وجود دارد، اظهار کرد: در کاراته آزاد با انبوه آماری ورزشکاران روبرو هستیم و در کاراته کنترلی و یا قهرمانی که امید اداره کل و هم فدراسیون می‌باشد لذا ما موظف هستیم هم در بحث کنترلی و هم آزاد ورود کنیم و برنامه ریزی داشته باشیم. ریزی داشته باشیم

وی یادآور شد: در مجمع انتخاباتی بنده ۲ رقیب داشتم که بعد از انتخاب بنده به ریاست هیأت کاراته استان از این ۲ عزیز یکی به عنوان دبیری هیأت و دیگری به عنوان رئیس هیأت تبریز استفاده کردیم ولی با توجه به برنامه خودمان در اعتلای ورزش کاراته استان متوجه شدیم که این نفرات نمی‌توانند برنامه‌های ما را در هیأت پیش ببرند لذا با صحبت با این عزیزان و بدون هیچ غرض شخصی عزل شدند.

وی اذعان داشت: با حمایت بنده از یک داور و میدان دادن به وی به عنوان رئیس تشک در مسابقات با چنین فضایی روبرو شدیم.

رئیس هیأت کاراته خاطرنشان کرد: با آسیب شناسی متوجه شدیم در بحث داوری خیلی عقب هستیم چرا که در ضرباتی که در مسابقات استانی داورهای ما امتیاز می‌دادند همان ضربه در مسابقات کشوری خطا شناخته می‌شد و نماینده استان در اولین حضور خود حذف می‌شد که با استاژ داوری و کلاس‌های توجیهی و دانش افزایی سطح مربیان و داوران هیأت را خواستیم بالا ببریم.

رضایی با بیان اینکه با ثبات مدیریتی همه کارها در روال خود انجام می‌گیرد، توضیح داد: با ورود آقای نقدی به عنوان سرپرستی هیأت کاراته استان از جایگاه واقعی خود دور شد تا اینکه مرحوم معصومی هیأت را در دست گرفت که به دلیل تقدیرشان و بیماری دستشان از دنیا کوتاه شد و در ادامه با سرپرستی دکتر نیکو خصلت و شیوع کرونا ورزش متوقف شد ولی با این حال نیکوخصلت در این دوران توانست مساحت سالن کاراته استان را افزایش و اقدامات سخت افزاری زیادی انجام بدهد.

دبیر هیأت کاراته استان عنوان کرد: در این مدت برگزاری مسابقات آینده سازان، استعدادهای برتر، برگزاری لیگ استان و انتخاب تیم استان از عملکردهای هیأت می‌باشد.

فهیمه غریبی نایب رئیس هیأت کاراته استان یادآور شد: با درخواست ریاست هیأت کاراته از بنده موافقت کرده و نزدیک به یک است که در کنار خانواده بزرگ کاراته استان فعالیت می‌کنم و در بدو ورود با بانوان فعال در عرصه مربیگری و داوری و حتی خود کاراته کاران جلسه گذاشتیم و گفت و گو کردیم و تصمیم گرفتیم مسابقات لیگ برگزار کنیم.

غریبی اذعان داشت: دوره‌های دانش افزایی برای مربیان و دوره استاژ برای داوران ترتیب دادیم تا با مشکلات عدیده ای که در این حوزه روبرو بودیم مواجهه نداشته باشیم

وی اظهار کرد: با همه انتقادات به ناحقی که در مورد ما و فعالیت حوزه بانوان انجام دادند توانستیم هیأت را در شرایط خوبی حفظ کنیم و انشاالله بتوانیم خوب هم به راه خودمان ادامه بدهیم.

رضایی در پاسخ به این سوال که در دوره مدیریت شما ورزشکار موفق داشته‌ایم یا خیر؟ گفت: وظیفه هیأت جاده صاف کن برای موفقیت کاراته کاران است تا قهرمانان ایجاد شده از سوی باشگاه‌ها و مربیان مجرب را مدیریت کرده و به مسابقات کشوری راهی کند.

وی ادامه داد: در طح استان ۲۵۰ مربی فعال و ۱۵۰ داور دارای درجه داریم که ۹۰ نفر از این داوران فعال هستند و همچنین ۱۵۰ باشگاه در ۲۳ شهرستان استان فعالیت می‌کنند و حدود ۱۰ هزار نفر کاراته کار سازمان یافته در سطح استان وجود دارد.

رضایی همچنین از مبین جباری به عنوان پدیده جدید کاراته استان که زیر بیست و یک سال می‌باشد یاد کرده و توضیح داد: وی با پشت کاری که از خود در مسابقات به نمایش می‌گذارد در آینده‌ای نزدیک یکی از بهترین کاتا روهای کشور خواهد بود.

افسری در خصوص منابع مالی هیأت بیان داشت: یکی از منابع هیأت را خیران ورزشی که یا خودشان کاراته کار هستند و یا فرزندشان تشکیل می‌دهند و دیگر منبع مالی هیأت ساماندهی احکام کمربند ها می‌باشد و دیگری برگزاری مسابقات سبک‌ها می‌باشد که با مدیریت و کم کردن هزینه‌های جاری هیأت بیشترین هزینه‌هایمان را برای راهی کردن ورزشکاران و داوران صرف می‌کنیم.