محرومیت زدایی اولویت گروه های جهادی در آذربایجان شرقی است
محرومیت زدایی اولویت گروه های جهادی در آذربایجان شرقی است
مهرتبریز-استاندار آذربایجان شرقی، محرومیت زدایی و کم کردن فاصله طبقاتی را از اولویت‌های گروه‌های جهادی در استان بر شمرد.

 

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در دیدار صمیمی جمعی از نمایندگان گروه‌های جهادی با وی و استاندار آذربایجان شرقی در تبریز گفت: امروز سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی است اخلاص او به قدری زیاد بود که در دل‌ها جای داشت به واجبات خداوند اهمیت می‌داد و از نظر نظامی، یک نظامی برجسته بود.

حجت الاسلام والمسلیمن آل هاشم با عنوان اینکه یکی از یادگار‌های ارزشمند امام راحل جهاد سازندگی است افزود: خدمات جهاد سازندگی در روستا‌ها آبرسانی ، احداث جاده‌ها و نیز در طول جنگ تحمیلی بسیار ارزشمند بود.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با هوشمندی تمام کاری کردند که بسیج سازندگی به سپاه ملحق گردید و خوشبختانه تا به امروز بسیج سازندگی در پیشرفت و آبادانی کشور و استان اقدامات تاثیر گذاری داشته است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به جوانان و نیرو‌های ارزشی بسیار امیدوار هستند ادامه داد: گروه‌های جهادی در مناسبت‌های مختلف با هماهنگی بسیج سازندگی ،گروه‌های امدادی و پزشکی در محلات مختلف تبریز اقدام به خدمات رسانی می‌کنند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اینکه چهار هزار گروه جهادی برای مردم چهار میلیون و سیصد هزار نفری استان کافی است جای سوال دارد اما ارائه و ترویج تفکر گروه‌های جهادی در این خصوص بسیار مهم است چرا که در کنار کار‌های عمرانی کار‌های ارزشمندی می‌توان در بخش‌های مختلف انجام داد.

رحمتی با اظهار اینکه محرومیت زدایی و کم کردن فاصله طبقاتی از اولویت‌های گروه‌های جهادی است گفت: گروه‌های جهادی باید در قالب کار‌های تبیینی تفکر و مدیریت جهادی را در جامعه تزریق کنند.

وی اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا اندیشه مدیریت و کار‌های جهادی که از منویات امامین انقلاب است در جامعه ساری و جاری شود و امروز مسئله دیگر ما جوانی جمعیت است که از متوسط رشد جمعیت کشور عقب افتاده ایم در صورتی که در بخش‌های مختلف پیشرو کشور هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: وظیفه اصلی گروه‌های جهادی صرفا محرومیت زدایی نیست بلکه نیازمند این هستیم که این فکر را در جامعه تزریق کرده و مردم را با خود همراه کنیم و باید در بخش جوانی جمعیت حرکت جهادی اتفاق بیفتد تا با بحران مواجه نشویم.

در این مراسم تعدادی از نمایندگان گروه‌های جهادی نظرات خود را بیان داشتند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵