محصولات شرکت های دانش بنیان در همایش بین المللی تبریز۲۰۲۳ تجاری سازی می شوند
محصولات شرکت های دانش بنیان در همایش بین المللی تبریز۲۰۲۳ تجاری سازی می شوند
مهرتبریز-شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز در قالب اجرای طرح "چهارشنبه‌های دانش بنیان" محصولات این حوزه را در همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری ۲۰۲۳ تجاری سازی می کند.

مهرتبریز-شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز در قالب اجرای طرح “چهارشنبه‌های دانش بنیان” محصولات این حوزه را در همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری ۲۰۲۳ تجاری سازی می کند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در سومین نشست خبری خود در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با برگزاری همایش سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳ اظهار کرد: نگاه ما در این همایش صرفا به مدیریت شهری نیست و با علم به اینکه سرمایه‌ای که هزینه می‌شود متعلق به مردم است، صنایع، اتاق بازرگانی و حتی ظرفیت شهرهای دیگر را نیز لحاظ کردیم.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: کل املاک شهرداری تبریز را ممیزی کرده ایم و قصد داریم ظرفیت‌های تملیکی خود را در راستای اجرای سیاست های سرمایه گذاری مدیریت شهری تبریز برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، آماده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مجموعه های تامین مالی در کشور سالانه ۵۰۰ همت تامین مالی دارند ادامه داد: برای انتقال پول و موضوعات ارزی از ۲ بانک عامل کمک گرفته‌ایم که به عنوان حامیان مالی در این همایش حضور خواهند داشت.

یعقوب هوشیار با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری رویکرد جدیدی برای اهمیت دادن به اقتصاد شهری است، افزود: متاسفانه تعریف مشخص و دقیقی از سرمایه گذاری در شهر تبریز وجود نداشت. تنها تامین زمین توسط شهرداری را نباید سرمایه گذاری قلمداد کرد.

وی تصریح کرد: سازمان سرمایه گذاری در دوره مدیریت جدید شهری احیا شد و تمامی تلاش ما رفع معضلات و گره گشایی از پروژه های نیمه تمام سرمایه‌گذاری است تا پروژه های نیمه تمام موجود تعیین تکلیف شود.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه برگزاری همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری ۲۰۲۳ تبریز از اهمیت بیشتری برای مدیریت شهری برخوردار است، خاطرنشان کرد: مشکلات سرمایه گذاری در ماده ۳۸ به خوبی بررسی و بعضی از موارد حل شده است.

هوشیار اعلام کرد: شورای اسلامی شهر تبریز به شهرداری اجازه تاسیس صندوق سرمایه گذاری را داده است و بر اساس آن سه درصد از سرمایه شهرداری ذخیره شد و از محل این منبع، ۱۰۰ میلیارد تومان از شروع سال ذخیره و در بازارهای مالی و  سهام سرمایه گذاری شده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵