مددکاری اصلی ترین فعالیت کمیته امداد در خدمت به نیازمندان است
مددکاری اصلی ترین فعالیت کمیته امداد در خدمت به نیازمندان است

مهرتبریز: مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان اینکه مددکاری اصلی ترین فعالیت کمیته امداد در خدمت به نیازمندان است گفت: مددکاران پدران و مادران معنوی مددجویان هستند.

به گزارش  مهرتبریز،محمد کلامی در جمع مددکاران این نهاد با بیان اینکه نیازمندان کمیته امداد را با نام مددکاران می شناسند، افزود: جایگاه مددکاران بالاتر از جایگاه پست سازمانی آنها و جنس کار مددکاری از جنس عشق، عاطفه و مهربانی است.

وی از مددکاری به عنوان محور اصلی فعالیت های این نهاد یاد کرد و گفت: مددکاری استمرار حرکت انبیاء و یک تکلیف الهی است و نباید نسبت به فقرا و نیازمندان جامعه بی تفاوت باشیم و امیدواریم روزی برسد که مددکاری پیشانی فعالیت های این نهاد باشد و همه به مددکار بودن افتخار کنند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان ش قی با اشاره به اینکه فقرا عیال الله و وارثان آخرالزمان هستند، تصریح کرد: مددکاری اجر معنوی بالایی دارد و دست مددکاران را باید بوسید چون آنها با کار خود دلهای شکسته ایتام و فقرا را شاد می کنند و پدران و مادران معنوی مددجویان هستند و باید از وضعیت معیشتی و فرهنگی مددجویان شناخت کافی داشته باشند تا بر اساس نیازهای مددجویان خدمات لازم به آنها ارائه شود.

کلامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه یک پای اعتماد مردم به کمیته امداد بخش مددکاری است، خاطر نشان کرد: ماهیت فقر در جامعه کنونی عوض شده و به فقر فرهنگی تبدیل شده است و مددکاران باید خود را با شرایط جدید وقف بدهند.