سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
گروه : اجتماعی
پ
مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی:

وجود بیش از ۵۰ هزار کارگاه فعال و دارای کارگر در استان/رویکر اصلی تامین اجتماعی استفاده از سیستم‌های نوین در راستای دولت الکترونیک است

وجود بیش از ۵۰ هزار کارگاه فعال و دارای کارگر در استان/رویکر اصلی تامین اجتماعی استفاده از سیستم‌های نوین در راستای دولت الکترونیک است
وجود بیش از ۵۰ هزار کارگاه فعال و دارای کارگر در استان/رویکر اصلی تامین اجتماعی استفاده از سیستم‌های نوین در راستای دولت الکترونیک است
  مهرتبریز-مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که بیش از 50 هزار کارگاه فعال و دارای کارگر در استان مستقر است افزود: 184 هزار و 866 نفر مستمری بگیر در استان وجود دارد که طی 10 ماهه‌ی نخست سال جاری 2880 میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران پرداخت شده است.
مهرتبریز-مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که بیش از ۵۰ هزار کارگاه فعال و دارای کارگر در استان مستقر است افزود: ۱۸۴ هزار و ۸۶۶ نفر مستمری بگیر در استان وجود دارد که طی ۱۰ ماهه‌ی نخست سال جاری ۲۸۸۰ میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران پرداخت شده است.

فصل تدوین-مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که بیش از ۵۰ هزار کارگاه فعال و دارای کارگر در استان مستقر است گفت: ۱۸۴ هزار و ۸۶۶ نفر مستمری بگیر در استان وجود دارد که طی ۱۰ ماهه‌ی نخست سال جاری ۲۸۸۰ میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران پرداخت شده است.

جعفر سمساری در نشست خبری، با اشاره به اینکه سازمان طی سال ۹۸ با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، به تمامی تعهدات خود عمل کرده است، افزود: امسال نیز در مقایسه با سال گذشته، نزدیک به ۱۳ هزار نفر بیمه شده‌ی اجباری در استان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شاغلان و بیمه شدگان اجباری سال ۹۸، نسبت به سال ۹۷ و ۹۶ افزایش یافته است، گفت: ۶۹۷ هزار نفر بیمه شده‌ی اصلی سازمان تامین اجتماعی در استان وجود دارد.

سمساری با اشاره به اینکه امسال تعداد مقرری بگیران بیکاری استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، افزود: طی ۱۰ ماه نخست سال جاری تعداد مقرری بگیران بیکاری به ۱۱ هزار و ۸۶۴ نفر در استان کاهش یافته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان  میزان قطعی معوقه‌ی سازمان تامین اجتماعی استان از دستگاه‌های استان را نزدیک به ۹۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: شرکت واحد اتوبوس رانی با ۵۰ میلیارد تومان بدهی، بزرگ‌ترین بدهکار سازمان تامین اجتماعی استان است.

سمساری با اشاره به فعالیت‌های انجام شده توسط سازمان تامین اجتماعی، گفت: امسال اقداماتی از جمله بخشودگی جرائم و تصحیح بدهی کارفرمایان، اصلاح‌های ساختاری، ترویج و تامین بیمه‌های اجتماعی زنان خانه دار و دانشجویی توسط سازمان تامین اجتماعی انجام شده است.

وی تداوم استفاده از سیستم‌های نوین در راستای دولت الکترونیک را از رویکر اصلی تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت:توسعه‌ی خدمات غیر حضوری از دیگر خدمات تامین اجتماعی است که با هدف دریافت خدمات سریع و آسان در سازمان انجام می‌شود.

سمساری با اشاره به اینکه طرح پرونده‌ی الکترونیکی در چند شهرستان از جمله هریس، عجب شیر، هشترود، ورزقان و هادیشهر، ترکمنچای و صوفیان اجرا می‌شود، افزود: تمامی پرونده‌های کاغذی در این طرح به پرونده‌های الکترونیکی تبدیل شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی افزود: تاکنون ۵۴ درصد پرونده‌ها به صورت الکترونیکی بررسی شده اند و تبدیل بیش از یک میلیون پرونده‌ی بیمه شده به پرونده‌ی الکترونیکی نیز در دستور کار است.

سمساری با اشاره به اینکه ۸۷  درصد فیش‌های پرداختی در استان به صورت الکترونیکی صادر شده است، افزود: در سال ۹۸، ۱۳۵ هزار ابلاغیه صورت الکترونیکی به شرکای اجتماعی سازمان اعلام شده است.

وی هوشمندسازی کنترل اسامی رانندگان مشمول معافیت، طرح میز خدمت، اجرای الکترونیکی ، طرح ساختار نوین خدمات را از جمله سایر اقدامات تامین اجتماعی استان در سال ۹۸ عنوان کرد.

مدیرکل خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی استان نیز در این نشست با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در دهه‌ی فجر، گفت: مراکز خدمات درمانی در شهرستان‌های ملکان، عجب شیر، بستان آباد و هشترود در بهمن ماه افتتاح خواهند شد.

عدم همکاری ارگان‌های شهری و استانی در ساخت بیمارستان با تامین اجتماعی

جمال الدین نیک نامی با انتقاد از عدم همکاری برخی ارگان‌های شهری در ساخت بیمارستان با تامین اجتماعی، افزود: ارگان‌های شهری و استانی نه تنها  با ما همکاری نمی‌کنند، حتی انتقام هم می‌گیرند و تاکنون زمینی برای احداث بیمارستان در اختیار ما قرار نداده‌اند.

وی  با اشاره به بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی تبریز، گفت: هیئت وزیران سال ۸۷ احداث بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی توسط  سازمان تامین اجتماعی را تصویب کرد و در همین راستا استانداری، شهرداری را مکلف کرده بوده تا زمین آن را تامین کند و در این راستا جلسات بسیار متعددی برگزار شد ولی در اثر عدم همکاری مقامات شهری ساخت بیمارستان بی نتیجه باقی ماند.

مدیرکل خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی استان آذربایجانشرقی افزود: در حال حاضر برای احداث درمانگاه در بستان آباد زمینی به مبلغ حدود ۵۰۰ میلیون تومان خریداری کرده‌ایم ولی شهرداری مدعی شده مالک آن بوده و مانع از احداث درمانگاه در این شهرستان می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.