مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی تشریح کرد؛  اهم خدمات ۱۰ ماهه به ولی نعمتان
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی تشریح کرد؛  اهم خدمات ۱۰ ماهه به ولی نعمتان

مهر تبریز-مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی اهم خدمات ۱۰ ماهه این نهاد حمایتی به مددجویان تحت حمایت را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز، غلامعلی ملامهدی در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری ۸۰ هزار و ۱۵۰ خانوار شامل ۱۵۱ هزار نفر از […]

مهر تبریز-مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی اهم خدمات ۱۰ ماهه این نهاد حمایتی به مددجویان تحت حمایت را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، غلامعلی ملامهدی در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری ۸۰ هزار و ۱۵۰ خانوار شامل ۱۵۱ هزار نفر از خدمات کمیته امداد در سطح استان بهره مند شده اند.

وی افزود: در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۷۷ میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده که بطور میانگین ماهانه شامل بیش از ۴۷ میلیارد تومان می شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی به تامین مسکن مددجویی اشاره کرده و گفت: بطور میانگین ماهانه ۶۶ واحد مسکن شهری و روستایی برای نیازمندان تحت حمایت خرید یا احداث شده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین بطور میانگین ماهانه ۱۲ واحد  فضای جانبی اعم از سرویس بهداشتی و حمام در منازل مددجویان احداث شده است.

ملامهدی به ارایه خدمات حقوقی به نیازمندان اشاره کرده و گفت: از ابتدای سالجاری برای ۳ هزار و ۴۱۰ نفر خدمات حقوقی از جمله مشاوره، تنظیم دادخواست و لایحه و… ارایه شده است.

وی اضافه کرد:  ۱۴ هزار و ۴۵۸ فرزند یتیم و محسنین دارای حامی معنوی بوده و ماهانه مبالغی برای آنها توسط حامیان آنها واریز می شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی، تامین شغل را از رسالت های اصلی این نهاد عنوان کرده و گفت: کمیته امداد در ۱۰ ماهه سالجاری ۲۲ هزار و ۷۳۳ شغل ایجاد کرده که شامل نصف سهمیه استان در اشتغالزایی بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ با همکاری خیرین برای ۱۴۰۰ نوعروس نیازمند جهیزیه تامین شده و راهی خانه بخت شده اند.

ملامهدی همچنین به حمایت های تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان اشاره کرده و افزود: هم اکنون ۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش آموز و ۳ هزار و ۴۲۰ دانشجو از خدمات آموزشی و فرهنگی کمیته امداد در سطح استان بهره مند می شوند.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵