مراسم آشنایی با دانشگاه جامع علمی کاربردی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزارشد
مراسم آشنایی با دانشگاه جامع علمی کاربردی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزارشد
مهرتبریز-مراسم آشنایی با دانشگاه جامع علمی کاربردی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عصر روز چهارشنبه مورخ 17 مهر 98 با همکاری مرکز آموزشی خانه کارگر تبریز برگزار گردید.

مهرتبریز-مراسم آشنایی با دانشگاه جامع علمی کاربردی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۷ مهر ۹۸ با همکاری مرکز آموزشی خانه کارگر تبریز برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛این مراسم با حضور دکتر محمدزاده، معاون نظارت و سنجش دانشگاه؛ سردار عباسقلیزاده، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان؛ نورالدین عافی، روای کتاب نورالدین پسر ایران؛ تعدادی از اعضای شورای شهر کلانشهر تبریز، روسای مراکز آموزشی و تعدادی از دانشجویان جدیدالورود مراکز آموزشی استان در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.
دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان؛ در ابتدای مراسم ضمن درود و صلوات بر روح پرفتوح شهدای والامقام، هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.
قالیچی در ادامه ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به دانشجویان جدیدالورود، قدم گذاشتن دانشجویان به محیط علم و دانش ارزشمند شمرد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: به نظر من، دانشجوى موفق کسى است که خوب درس بخواند، خوب تهذیب اخلاق بکند و خوب ورزش بکند؛ گفت: انتظار ما هم از دانشجویان این است که در کسب مهارت های لازم خوب عمل کنند و همیشه فعال و پیشرو باشند.
وی هم چنین به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با کارآفرینان برتر اشاره کرده و گفت: از تمامی اعضای مجموعه این دانشگاه کار آفرین و شغل محور، تقاضا دارم جهت رسیدن به اهداف والای دانشگاه، با آموزش¬های مهارتی اصولی و دقیق، تمام تلاش و کوشش خود را به کار برده و در اجرای منویات مقام معظم رهبری در سالی که مزین به نام “رونق تولید” می-باشد، گام¬های اشتغال زایی و کارآفرینی بردارند.
دکتر محمدزاده، معاون نظارت و سنجش دانشگاه؛ با تاکید بر این که دانشجویان باید با تلاش و کوشش خود در جامعه تاثیر گذار باشند گفت: هدف از تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروهای کارآفرین و مهارتی می باشد.
وی با اشاره به ۱۸ مهر سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، به بیان برخی از تفاوت های این دانشگاه با سایر دانشگاه ها پرداخته و گفت: در دیگر دانشگاه مطالب و آموزش ها صرفا در قالب آموزش های نظری و تئوری می باشد و اگر آموزش عملی هم باشد در حد کارگاهی و آزمایشگاه های کلاسی می باشد ولی در این دانشگاه آموزش ها در جوار صنعت و کنار کارخانجات و محیط واقعی انجام می پذیرد.
محمدزاده در ادامه به سطح بندی مراکز آموزشی در دو سال اخیر پرداخته و گفت: کیفی گرایی از اولویت های اصلی این دانشگاه در سال های اخیر بوده و در این راستا مراکزی که فاقد محیط کار واقعی باشند تعطیل شده اند.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه هم چنین با بیان اینکه کاهش تعداد دانشجو برای دانشگاه مزیتی بود تا بتواند کیفیت را به نحو احسن در آموزش های مهارتی خود– با نظارت های دقیق بر فعالیت های مراکز آموزشی- پیاده کند.
محمدزاده هم چنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به بیان برخی از دستاوردهای ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: توانسته ایم با تمام محدودیت ها و تحریم ها در حوزه علم و فناوری پیشرفت های اساسی داشته باشیم.
سردار عباسقلی¬زاده، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان؛ در ادامه با بیان رشادت ها و دلاوری های غیورمردان و شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: توانستیم با اقتدار از خاک میهن خود تا پای جان دفاع کنیم و حتی نگذاریم یک وجب از خاک ایران توسط دشمنان قسم خورده ایران و اسلام غصب شود.
عباسقلی¬زاده با بیان اینکه افتخار دفاع مقدس افتخار بی بدیل و نابی بود گفت: جوانان باید بدانند و آگاه باشند که جوانان آن زمان توانستند با دستان خالی در برابر قدرت شرق و غرب بایستند و مقاومت کنند و در نتیجه به پیروزی برسند. لذا از جوانان این زمان می خواهیم خودباوری داشته باشند و به قدرت خود ایمان داشته باشند.
در ادامه نورالدین عافی، راوی کتاب نورالدین پسر ایران به بیان خاطراتی از جبهه و جنگ پرداخت و چند خاطره از خاطرات دوران جنگ تحمیلی گفت.
در پایان مراسم از دو دانشجوی خانواده شهید (از شهدای هشت سال دفاع مقدس) تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵