مراسم رونمایی ازهفتمین اثر پریناز مهاجرانی اسبلی پژوهشگر و آسیب شناس اجتماعی
مراسم رونمایی ازهفتمین اثر پریناز مهاجرانی اسبلی پژوهشگر و آسیب شناس اجتماعی

مهرتبریز-مراسم رونمایی از کتاب پلورالیسم دینى ،صراط تا صراط های مستقیم اثرپژوهشگر و آسیب شناس اجتماعی، پرینازمهاجرانی اسبلی با سخنرانی احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز آذرشهرواسکو درمجلس شورای اسلامی ومیکائیل جمالپوراستاد فلسفه واستاد راهنمای اثر، به همت انجمن ناشران استان آذربایجان شرقی و جامعه زینب (س) کشور، درتالار خاقانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان، […]

مهرتبریز-مراسم رونمایی از کتاب پلورالیسم دینى ،صراط تا صراط های مستقیم اثرپژوهشگر و آسیب شناس اجتماعی، پرینازمهاجرانی اسبلی با سخنرانی احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز آذرشهرواسکو درمجلس شورای اسلامی ومیکائیل جمالپوراستاد فلسفه واستاد راهنمای اثر، به همت انجمن ناشران استان آذربایجان شرقی و جامعه زینب (س) کشور، درتالار خاقانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان، با حضورجمعی ازاساتید و خانواده های شهدا و اهالی فرهنگ و رسانه برگزارشد .
دراین آیین رونمایى ،میکائیل جمالپور استاد دانشگاه آزاد تبریز و استاد راهنماى این اثر فاخر دینى با اشاره به اینکه نگارنده ازاولین دانشجویان فارغ التحصیل گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه پیام نوربودند گفت: خانم مهاجرانى اسبلی به عنوان اولین نفراز فارغ التحصیل گروه فلسفه و کلام اسلامی بودند که از پایانامه خود دفاع کردند .
جمالپور افزود: به عنوان استاد راهنما ،هنگام دفاع افتخارکردم که ایشان به نمره بالایی به یک شبهه دینی پاسخ داده اند و این جاى بسى خوشحالی دارد و مهم تر این که این پایان نامه به سرنوشت سایر پایان نامه ها دچارنشده و به صورت کتاب، شکلی کاربردى به خود گرفت.

وی خوشحالی خود را اینگونه مطرح کرد : اکثرا بانوان در حوزه فلسفه کم فعال هستند ولی حضور بانویی ازآذربایجان و ورود به حوزه سخت استدلال وبرهان شده و اینکه جلوتر ازتمام اقایان هم دانشگده خود، ازپایان نامه با بالاترین نمره با وجود سختی های موجود دفاع کردند، جای قدردانی ویژه دارد.
احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو نیز دراین مراسم با اشاره به اینکه باید قدردان فرهیختگان جامعه باشیم، گفت: باید از این اثر فاخر و خالق این اثر که در راستای سلامت فکری جامعه قدم برداشته و تلاش کرده ، حمایت کرد.
بیگى افزود: این خصیصه مردم آذربایجان است که از افراد تاثیر گزار با وجود برخی ناکامی‌ها‌ی به وجودآمده، حمایت میکنند و ما نیز باید از خانم مهاجرانى اسبلی به خاطر خلق این اثر ارزشمند دینی متشکر بوده و حمایت و پشتیبانی کنیم .
وى خاطر نشان کرد: چون رشته های علوم انسانی برخلاف رشته های دیگر پول ساز نبوده، مشتری آنچنانی ندارند و بدین جهت باید از فرهیختگان این عرصه تجلیل و حمایت شود .
پرینازمهاجرانی اسبلی پژوهشگرو آسیب شناس اجتماعی، مولف کتاب پلورالیسم دینى نیز در مراسم رونمایى اثر خود گفت: با اشاره به اینکه تحقیق وپژوهش خود را ازدهه ۸۰ درسازمان زندانها به عنوان آسیب شناس وروزنامه نگار در قالب مصاحبه با زندانیان محکوم به قتل عمد و جوانان شروع کرده ام با خیلی از مسائل به خصوص با شبهات آشنایی د ارم.
مهاجرانى اسبلی، خلع دین و وجود شبهات درباره صراط های مستقیم و شریعت را انگیزه اصلی خود از انتخاب این موضوع وتالیف دانسته و افزود: در این تحقیق ابتدا به صورت پایان نامه به موضوع پیرامون پلورالیست دینی با استاد راهنمایی دکتر جمالپور پرداختم که بعد با خاطر استفاده از نظرات ارزشمند و علمی آیت الله جوادی آملی، قالب ارئه ای کتاب را نیز به خود گرفت.
پژوهشگرو آسیب شناس اجتماعی در پاسخ به اینکه ویژگی و نوآوری تالیف خود را در چه می دانید گفت: از جنبه های نوآوری این پژوهش می توان علاوه براز بررسی آرا اندیشمندان، استفاده از آراء آیت الله جوادی آملی در تطبیق با این موضوع وزندگی مسالمت آمیز وصلح را عنوان کرد که از این طریق می توان به یک حقیقت معرفت شناسی دردین نائل آمده و به جنبه های ناکاویده پلورالیست پرداخته و به تکمیل وتنقیح پاسخ های ناکامل اهتمام ورزید.
مراسم رونمایی از کتاب پلورالیسم دینى به عنوان هفتمین اثر پریناز مهاجرانی اسبلی پژوهشگر و فارغ التحصیل رشته های مددکاری و آسیب شناس اجتماعی و فلسفه و کلام اسلامی، با امضاء لوح جشن توسط احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز آذرشهرواسکو درمجلس شورای اسلامی ، میکائیل جمالپوراستاد فلسفه واستاد راهنمای اثر و سایر میهمانان جلسه و اهداء کتاب به حاضران پایان یافت.