مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری واحد استانی  دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی
مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری واحد استانی  دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی
مهرتبریز-مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۱ دی ۹۸ در سالن اجتماعات شهید نومی گلزار واحد استانی برگزار گردید.

مهرتبریز-مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۱ دی ۹۸ در سالن اجتماعات شهید نومی گلزار واحد استانی برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،این مراسم با حضور دکتر قالیچی، رئیس واحد استانی آذربایجان شرقی؛ تعدادی از روسای مراکز آموزشی، اعضای کمیته کارآفرینی واحد استانی؛ نمایندگان خوشه نخودچی ممقان و نمایندگان تعاونی نخودپزان ممقان برگزار گردید.
دکتر یوزباشی، معاون علمی واحد استانی؛ در ابتدای مراسم به ارائه گزارشی مبسوط در خصوص فعالیت ها و اقدامات پژوهشی واحد استانی در سال ۹۸ پرداخت.
وی ضمن بیان اولویت ها و اهداف پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تجاری سازی علم و حمایت از ایده ها و طرح های پژوهشی دانشجویان و مدرسان از اهداف اصلی دانشگاه می باشد.
معاون علمی واحد استانی ضمن اشاره به برگزاری رویداد کمپ کارآفرینی در آبان ۹۸ افزود: با اجرای این کمپ ۳ روزه توانستیم ایده های خوبی از دانشجویان علمی کاربردی به دست آوریم.
دکتر یوزباشی هم چنین به برنامه ریزی جهت اجرای استارت آپ ها اشاره کرده و گفت: در ماه های آتی طبق برنامه ریزی هایی که انجام دادیم قرار است در مراکز آموزشی استارت آپ هایی مرتبط با فعالیت حوزه مراکز آموزشی برگزار نماییم.
جباری، کارآفرین واحد استانی و مدیر عامل شرکت فیال بتن؛ در ادامه مراسم به عنوان کارآفرین موفق با ارائه تجربیات خود در طول فعالیت خود پرداخت.
جباری ضمن بیان دلایل موفقیت های خود ابراز کرد: در طول ۴۷ سال فعالیت خودم هیچگاه ناامید نشدم و همیشه تلاش کردم و برای رسیدن به موفقیت هرگز از هدف خود دست نکشیدم.
کارآفرین برتر واحد استانی با بیان این مورد که شکست بخشی از رسیدن به موفقیت است گفت: باید ریسک پذیر باشیم و دور اندیش تا برای رسیدن به هدف والای خودمان گام برداریم.
آخوندی، مدیر عامل شرکت تعاونی نخودپزان ممقان؛ هم چنین در این مراسم در خصوص ساماندهی و توسعه نخودپزی ممقان مطالبی را ارائه کرد.
وی با اشاره به پیشینه صنعت نخودچی در مقمان گفت: تجهیزات و سخت افزار این صنعت ابتدا به صورت سنتی بوده ولی در حال حاضر تجهیزات این صنعت به روز شده است.
آخوندی با بیان اینکه در شهر ممقان نزدیک به ۱۳۷۰ کارگاه تولیدی مشغول فعالیت می باشند گفت: نرخ بیکاری در این شهر منفی می باشد و خوشبختانه با تکیه بر این شغل تمامی افراد این شهر مشغول فعالیت می باشند.
دکتر قالیچی، رئیس واحد استانی آذربایجان شرقی؛ ضمن گرامی داشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار را تبریک گفت.
وی هم چنین با گرامی داشت هفته پژوهش به اهمیت این موضوع در دانشگاه ها پرداخته و گفت: مسئولان و دست اندرکاران دانشگاه باید به فعالیت های پژوهشی توجه ویژه داشته باشند.
قالیچی ضمن مقایسه بودجه پژوهشی کشورهای توسعه یافته با کشور ایران گفت: متاسفانه بودجه های پژوهشی در ایران نسبت به دیگر کشورهای توسعه یافته خیلی فاصله دارد که نیاز است مسئولان جامعه برای حل مشکلات صنعت و نیازهای روز جامعه به این امر دقت نظر داشته باشند.
رئیس واحد استانی هم چنین با بیان اینکه فعالیت های پژوهشی در دانشگاه ها نباید صرف چاپ مقالات شود گفت: در کنار چاپ مقالات باید علم تبدیل ثروت شود و این امر با تجاری سازی ایده ها میسر خواهد بود.
قالیچی در پایان سخنان خود هم چنین به برگزاری رویداد شتاب نخودچی اشاره کرده و گفت:امیدواریم با برگزاری این رویداد بتوانیم گامی مفید در توسعه صنعت بومی استان داشته باشیم.
در پایان مراسم از پژوهشگران، فناوران و دفاتر برتر کارآفرینی واحد استانی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.