مرحله دوم انتخابات در تبریز تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد
مرحله دوم انتخابات در تبریز تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد
مهر تبریز: فرماندار تبریز اظهار کرد: انتخابات مرحله دوم حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد، برای این مرحله از انتخابات در این حوزه انتخابیه ۷۶۰ صندوق اخذ رای در نظر گرفته شده است.

یونس فاتح در جمع خبرنگاران از آمادگی کامل برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه تیریز، اسکو و آذرشهر خبر داد و گفت: : هشت نفر از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند که از این تعداد ۴ نفر در روز ۲۱ اردیبهشت توسط مردم تبریز، آذرشهر و اسکو انتخاب می‌شوند و جمع نمایندگان این حوزه انتخابیه به شش نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این انتخابات همزمان با سراسر کشور در روز جمعه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد، افزود: برای محلاتی که تعداد رای دهندگان بالای ۱۰۰۰ نفر باشد چهار صندوق اخذ رای و برای محلاتی که تعداد رای‌های ۶۰۰ نفر باشد سه صندوق و برای زیر ۶۰۰ رای دو صندوق اخذ رای در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص کسانی که می‌توانند در این مرحله رأی دهند، گفت: در دور دوم کسانی می‌توانند رأی دهند که در مرحله اول در حوزه انتخابیه خودشان رأی داده‌اند و یا در دوره قبل در هیچ شعبه‌ای رأی ندادند و یا رأی اولی‌هایی که در این بازه زمانی به سن قانونی رسیده‌اند می‌توانند در دور دوم انتخابات شرکت کنند.

فاتح با بیان اینکه فقط با ارائه اصل یکی از مدارک هویتی پنجگانه از میان شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه رانندگی، کارت پایان خدمت و گذرنامه امکان رای دادن در انتخابات فراهم می‌شود، گفت: در دور اول انتخابات این حوزه انتخابیه ۸۸ درصد مردم با ارائه کارت ملی و هشت درصد با شناسنامه و مابقی با مدارک غیره رای دادند.

فرماندار تبریز تاکید کرد: مرحله دوم انتخابات دوازدهمین مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود، بنابراین شمارش دستی در این مرحله صورت نخواهد گرفت.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵