مردم من را به عنوان یک کمدین قبول دارند/ در نقش های جدی موفق‌تر هستم
مردم من را به عنوان یک کمدین قبول دارند/ در نقش های جدی موفق‌تر هستم
بازیگر نقش«فراموشی» گفت: با وجود اینکه مردم من را یک کمدین می شناسند اما به نظر خودم در نقش های جدی موفق تر هستم.

مهر تبریز– فائزه زنجانی: ناصر هاشمی یکی از بازیگران تبریزی است که همواره با نقش هایی که بازی کرده، توانسته جای خود را در دل مخاطب باز کند. چند مدتی است که او در نقش های جدی و حتی در سریال های شبکه های سراسری ظاهر می شود اما شهروندان تبریزی شاید همچنان نقش « آقای فراموشی » او را فراموش نکرده اند.

با این بازیگر پیشکسوت تبریزی گپ و گفتی داشته ایم و از او در خصوص ترجیح خود برای بازی نقش های جدی یا طنز پرسیده ایم.

چه شد که از همان ابتدا، هنر بازیگری را انتخاب کردید؟

از همان دورانی کودکی به این هنر علاقه داشتم. در دوران دبیرستان و از سال ۵۸ در دبیرستان دهقان، کار تئاتر انجام می دادم که عوایدی اولین تئاتر اجرا شده را به نفع هموطنان ایرانی که از جنوب به تبریز آمده بودند، اختصاص دادیم. در دوران خدمت سربازی نیز تئاتر را هر چند در مناطق جنگی ادامه دادم.

دو سالی در گروه تئاتر سپاه فعالیت کرده و اولین جایزه بازیگری را در یادواره ۱۷ شهریور که یک یادواره کشوری و ملی بود، کسب کردم. همچنین در اولین جشنواره فیلم تبریز نیز به عنوان بازیگر برتر مرد انتخاب شدم.

سال ۶۱ وارد صداوسیمای تبریز شده و در آنجا، بازیگری، گویندگی، بازیگری رادیو و دیگر نمایش های رادیویی و تلویزیونی را تجربه کرده ام.

کدام یک از آثارتان را موفق و ماندگار می دانید؟

سریال های زیادی را در صداوسیمای استان و مرکز بازی کرده ام. یکی از سریال های موفق، «سن سیز» اثر شفیق بوده که بسیار هم دیده شد به طوری که علاوه بر صداوسیمای مرکز استان در دیگر استان ها نیز پخش شده و تعداد پخش آن تاکنون به ۳۵ بار رسیده است.

سریال آنام که از شبکه ۳ پخش شد و همچنین گاندوی یک و دو و یازده اثر سینمایی، دیگر کارهای من در این حوزه بوده است. همچنین سریال جلال نیز توانست جای خود را بین مخاطبان پیدا کند.

بازی در فیلم کوتاه نجس، ساخته ی برادران ارک نیز جزو نقاط عطف زندگی هنری من بود. چرا که در این کار احساس کردم که درهای جدیدی به رویم باز شده و پس از آن به سمت ایفای نقش های جدی تر رفتم. شاید تا قبل از آن تمامی توجه من به نقش های طنز و کمدی بود اما بعد از این فیلم، چندین کار جدی هم بازی کردم.

ترجیح خودتان چیست؟ نقش های جدی یا طنز؟

قطعا خنداندن مخاطب و مردم، حس و تجربه بسیار خوبی است. من نیز هر زمانی که خنده تماشاگر را دیده و بازخورد و رضایت او را مشاهده کرده ام، لذت برده ام. اما علاوه بر آن همواره حس کرده ام که در کار جدی موفق تر هستم.

هر چند هنوز هم تماشاچی، من را با نام « آقای فراموشی » می شناسد چرا که این کاراکتر در ذهن مردم مانده و آن ها من را به عنوان یک کمدین قبول دارند. اما حس خودم این است که در کارهای جدی بیشتر می توانم موفق باشم.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵