مشترکان پرمصرف، مشمول طرح پلکانی گازبهاء می گردند
مشترکان پرمصرف، مشمول طرح پلکانی گازبهاء می گردند

مهرتبریز-مشترکان گازی که بیش از الگوی تعیین شده، مصرف داشته باشند، مشمول طرح پلکانی گازبهاء خواهند شد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛خسرو آریان پور در توضیح این خبر افزود: بر اساس اعلام شرکت ملّی گاز ایران و به منظور حفظ حقوق تمامی مصرف کنندگان گاز کشور و توزیع عادلانه این انرژی پاک، طی سیاست […]

مهرتبریز-مشترکان گازی که بیش از الگوی تعیین شده، مصرف داشته باشند، مشمول طرح پلکانی گازبهاء خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛خسرو آریان پور در توضیح این خبر افزود: بر اساس اعلام شرکت ملّی گاز ایران و به منظور حفظ حقوق تمامی مصرف کنندگان گاز کشور و توزیع عادلانه این انرژی پاک، طی سیاست های بازدارنده اتخاذ شده، برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف گاز، افزایش گازبهاء در نظر گرفته شده که از ابتدای آذرماه اعمال می گردد.
وی درخصوص شبهه پیش آمده برای مشترکان گاز طبیعی مبنی بر دریافت پیامکی با مضمون عدم شمولیت طرح پلکانی گازبهاء برای مشترکان کم مصرف توضیح داد: این طرح طبق روال سال های گذشته تداوم داشته و نرخ گاز برای مشترکان خانگی که در محدوده الگوی مصرف قرار گیرند و در ۳ پله اول طرح باشند، به نرخ قبل خواهد بود.
آریان پور ادامه داد: برابر مصوبات هیأت دولت، ماه های سرد سال از ۱۶ آبان ماه لغایت ۳۱ فروردین ماه سال بعد و ماه های گرم سال از اول اردیبهشت ماه لغایت ۱۵ آبان ماه هر سال تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی، الزامی برای حفظ پایداری جریان گاز و پیشگیری از افت فشار در مناطق انتهایی خطوط گاز می باشد، تصریح کرد: در اقلیم بندی شهرها، اغلب شهرهای استان آذربایجان شرقی در اقلیم یک قرار گرفته و در اقلیم یک، صورت حساب مشترکان خانگی تا ۵۰۰ متر مکعب مصرف، بدون تغییر تعرفه گاز هستند.
مدیر بهره برداری گاز استان درخصوص جزئیات طرح پلکانی اعلام شده از سوی شرکت ملّی گاز اظهارداشت: درفصول سرد سال، در جدول ۱۲ پلکانی تعرفه گاز بخش خانگی، از پله ۴ تا ۱۲، در هر پله ۴۰ درصد به نرخ گازبهای پله قبل اضافه می‌شود.