مصرف ۶۴ درصدی گاز در بخش خانگی آذربایجان شرقی
مصرف ۶۴ درصدی گاز در بخش خانگی آذربایجان شرقی
مهرتبریز-مصرف روز گذشته گاز در آذربایجان شرقی ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب بود و سهم بخش خانگی از این میزان مصرف به ۶۴ درصد رسیده است.

مهرتبریز-مصرف روز گذشته گاز در آذربایجان شرقی ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب بود و سهم بخش خانگی از این میزان مصرف به ۶۴ درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مدیرعامل شرکت گاز استان با اعلام این خبر افزود: مصرف بخش خانگی گاز در استان در فصل تابستان در حدود ۱۳ درصد است و در زمان حاضر برای تامین نیاز پایدار مصرف بخش خانگی حدود ۱۶ میلیون متر مکعب در مصرف سایر بخش‌ها از جمله صنایع و نیروگاه‌های استان محدودیت اعمال شده است.

نادر کمالی با اشاره به اینکه آذرماه امسال سهم مصرف بخش خانگی ۵۶ درصد بود گفت: در بهمن ماه و در روز‌های اوج سرما میزان مصرف این بخش به ۶۴.۶ درصد می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه شرایط تأمین گاز بخش نیروگاهی بر اساس ابلاغ رسمی مرکز راهبری و کنترل شرکت ملّی گاز ایران تعیین شده است اظهار کرد: با توجه به تکلیف این شرکت برای تأمین گاز نیروگاه‌های استان در هشت ماه از سال (ابتدای فروردین تا ابتدای آذر) به منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و حفظ محیط زیست استان، گاز تحویلی به بخش نیروگاهی بیش از تعهدات و سهمیه تخصیصی بوده است.

کمالی با اشاره به دخل و تصرف نکردن این شرکت در به کارگیری صنایع و نیروگاه‌ها از سایر سوخت‌ها و فرآورده‌های میان تقطیر تاکید کرد: باید واحد‌های صنعتی و نیروگاه‌ها برای حفظ محیط زیست، تدابیر و استانداردسازی لازم را در به کارگیری سوخت دوم اتخاذ کنند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی میزان کل مصرف گاز استان را در ۹ ماهه سال جاری هفت میلیارد و ۳۸۲ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: در حدود ۵۰ درصد گاز استان در تبریز مصرف می‌شود.

در سال گذشته به طور میانگین بیشترین حجم مصرف گاز استان آذربایجان شرقی به بخش خانگی با ۴۰ درصد از کل مصرف و نیروگاه‌ها با ۲۱ درصد مصرف و بخش‌های صنعتی و جایگاه‌ها با ۳۲ درصد و هفت درصد بخش دولتی و تجاری اختصاص داشت.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵